Długie, lśniące i mocne włosy dla wielu dziewczyn są symbolem kobiecości. Jednak czasami bywa tak, że nawet gdy poświęcamy im dużo uwagi, fryzura w efekcie nie przypomina tej, którą może pochwalić się na przykład Roszpunka. Dlaczego tak się dzieje? Warto mieć świadomość, że najlepsze kosmetyki i najdroższe zabiegi pielęgnacyjne, nie zdziałają cudów, jeśli będziemy w mniej lub bardziej świadomy sposób "zakłócać" ich działanie.
"Skóra głowy jest jak gleba".
Uwielbiasz kawę, a dzień zawsze rozpoczynasz od filiżanki klasycznej czarnej? Nie wyrzucaj fusów po ulubionym trunku. Jak się okazuje, przydają się nie tylko do pielęgnacji skóry, ale także włosów. Dodane do szamponu potrafią przyśpieszyć ich porost i zwalczyć łupież, a także przyciemnić kolor. Jak krok po kroku wykonać kawowy peeling?
Słysząc peeling, pierwsze nasze skojarzenie to oczywiście twarz i usuwanie z niej martwego naskórka oraz zanieczyszczeń. Popularne jest też peelingowanie ciała, które stosujemy głównie z myślą o ujędrnieniu skóry. A peeling skóry głowy? To wciąż mało popularny, ale ważny element pielęgnacji włosów. Jak go samemu zrobić i dlaczego warto go wykonywać? O tym mówiła Magdalena Szymczak, trycholog i psycholog.
Jeśli chcemy mieć piękne włosy, warto poddać się peelingowi skóry głowy. Jakie są jego zalety? Jak się go wykonuje? Czy peeling mogą stosować panowie? Można go wykonać dziecku? Mówiła o tym w Dzień Dobry TVN trycholog i psycholog Magdalena Szymczak.