Czy palenie papierosów może mieć wpływ na rozpad związku? Jeden z najpopularniejszych nałogów na świecie stanowi poważne niebezpieczeństwo dla relacji. Kłótnie o zdrowie, nieprzyjemny zapach, bierność to tematy codziennej batalii w wielu domach. Jak zachęcić do rzucenia nałogu lub znaleźć odpowiedni kompromis?
Dane są zatrważające: ponad 50 proc. dzieci poniżej 13. roku życia ma za sobą doświadczenie z papierosem, a 15 proc. 15-latków pali już regularnie. W celu promowania postaw antynikotynowych wśród młodzieży zainicjowano kampanię Nie spal się na starcie. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy osoby, które są zaangażowane w tę akcję: dr Magdalenę Cedzyńską z Centrum Onkologii oraz tancerza i choreografa Macieja "Glebę" Florka. Dlaczego dzieci sięgają po papierosy? Jak ich uchronić przed tym nałogiem?
Bierne palenie. Czym tak naprawdę jest? Jaki ma zakres i jakie może mieć konsekwencje? Wedle statystyk, aż 3 mln polskich dzieci to bierni palacze. Jak dym papierosowy wpływa na ich zdrowie? Czym grozi palenie w ciąży? W studiu Dzień Dobry TVN nasi prowadzący porozmawiali z pulmonologiem Tadeuszem Zielonką oraz Anną Andrzejewską, blogerką, którą przyznała, że paliła w ciąży.
Mark Twain powiedział: "Nie ma nic prostszego od rzucania palenia - robiłem to już tysiące razy". Izabela Trojanowska zaczęła palić, kiedy miała 15 lat. Dr Tadeusz Zielonka, pulmonolog, widział w płucach palaczy niejedno. Kiedy człowiek rzuci palenie, jego organizm przechodzi prawdziwą rewolucję. Po jakim czasie organizm człowieka wraca do normy i do właściwych parametrów? Po jakim czasie od momentu rzucenia palenia niweluje się ryzyko zachorowania na nowotwór?
Jutro w Dzień Dobry TVN: jedni ją kochają, a inni nienawidzą. Ewa Chodakowska o tym, dlaczego wdaje się w dyskusję z hejterami. Zmęczenie, bóle głowy i wahania wagi, czyli cała prawda o zakwaszaniu organizmu. Podamy także przepis na to, jak stać się szczęśliwą kobietą. Bądźcie z nami w środę od 8:00! Zapraszamy w imieniu Jolanty Pieńkowskiej i Roberta Kantereita.
Palacze nie potrafią odpowiedzieć na pytanie, dlaczego palą. To inherentna cecha nałogu. Częściej zapadają na nowotwory, w tym najczęściej złośliwe, choroby serca, krążenia. Koszty leczenia chorób odtytoniowych szacowane są na kilkanaście miliardów złotych rocznie. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Bożena Janicka z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia oraz prof. Witold Rużyłło - dyrektor Instytutu Kardiologii w Warszawie.