Na unijnym rynku pojawiły się produkty spożywcze z dodatkiem mąki ze świerszczy. Nie umknęło to uwadze Katarzyny Bosackiej, która postanowiła podzielić się z fanami swoją wiedzą na temat jadalnych owadów.
Naukowcy z londyńskiego Queen Mary University sądzą, że owady są zdolne do odczuwania bólu.
Muffiny z dodatkiem larw mącznika, świerszcze kubańskie w czekoladzie, owady w karmelu i przyprawach. Brzmi egzotycznie, ale można to jeść. Dr Ewelina Zielińska owadów nigdy się nie bała, nie podejrzewała jednak, że karierę naukową poświęci właśnie im. Dowiodła, że są źródłem wielu cennych składników, które mogą pomagać w walce z chorobami cywilizacyjnymi, jak cukrzyca czy nadciśnienie. Jakie inne korzyści przynosi spożywanie owadów?
W Azji owady pełnią funkcję przekąsek. Prażone, a nawet surowe insekty można kupić niemal na każdym rogu. Dlaczego w Polsce jadalne owady wywołują aż takie obrzydzenie? Czy jesteśmy otwarci na kulinarne eksperymenty? O smakowych upodobaniach Polaków w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Natalią Nguyen, architektką, miłośniczką jedzenia i gotowania, Pawłem Lorochem, dziennikarzem radiowym, ekspertem kulinarnym oraz Izabelą Janachowską.
Kuba Korczak wie, jak należy przyrządzać kurze łapki, owady i świńskie uszka. I tymi właśnie smakołykami ugościł Przemka Kossakowskiego i dziennikarza Dzień Dobry TVN Marcina Sawickiego. Czy panowie je przełknęli? Jak się jada kurze łapy? Czy są smaczne? Jak wygląda omlet ze świńskimi uszami?