Edyta Rucka w cyklu "Siła jest kobietą" opowiedziała o swojej walce i codzienności z wiecznie głodnym chłopcem.
Na początku kwietnia w świdnickim szpitalu "Latawiec" została przeprowadzona operacja wycięcia guza jajnika, który ważył około 20 kilogramów. Z wywiadu lekarskiego wynika, że zmiana urosła do takiego rozmiaru w niecały rok.
U jednych kobiet droga do bycia mamą jest łatwiejsza, u innych to walka z ogromnymi przeciwnościami losu. Historia 28-letniej Anny to poruszająca opowieść o tym, jak przewrotny bywa los, jak potrafi doświadczyć wielokrotnie jedną osobę. Nowotwór, endometrioza głęboko-naciekająca, nieudana procedura in vitro. A jednak właśnie rozpoczęła, wraz z narzeczonym, walkę o pozyskanie środków na kolejną próbę. Bo dziecko to ich marzenie.
W 2014 roku 14-letnia Magda Więcławska zaczęła się uskarżać na ból brzucha. Przez półtora roku lekarze nie potrafili zdiagnozować choroby. Dopiero, kiedy w szpitalu zrobiono jej usg dopochwowe, okazało się, że na jajniku ma 16-centymetrowego złośliwego guza. Dziewczyna jest w trakcie leczenia. Mimo choroby nie załamuje się i namawia innych do badań profilaktycznych. O swojej walce o zdrowie, spełnianiu marzeń i planach na przyszłość mówiła w Dzień Dobry TVN. Czy w jej rodzinie ktoś chorował na nowotwory? Obok Magdy na naszej kanapie usiadł ginekolog i położnik dr Grzegorz Południewski. W jakim wieku należy badać się pod kątem nowotworów? Czy osoby młode często zapadają na raka? Jak ważna jest profilaktyka antynowotworowa?
Na rynku jest lek ratujący życie kobiet chorujących nawet na zaawansowanego raka jajnika. Niestety w Polsce nie jest on refundowany. Na ten problem zwróciła m.in. uwagę Kora, która również walczy z tą chorobą. Na czym polega przełomowość tego leku? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: Ksenię Kralską i Emilia Studnicka. Obie panie chorują na nowotwór jajnika z mutacją BRC. Jak wykryto u nich raka?