Niepełnosprawność zwierząt nadal jest tematem tabu. Osoby decydujące się na adopcję psa lub kota szukają zazwyczaj tych młodych i zdrowych. Dlaczego tak się dzieje? Jak niepełnosprawne zwierzęta radzą sobie ze swoim upośledzeniem? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: weterynarz Agnieszka Leżańska i Helena Grzyb. Ta ostatnia przyszła do studia ze Sparkim - niepełnosprawnym pieskiem, któremu stworzyła dom tymczasowym.
Łukasz Baruch stracił wzrok w wypadku samochodowym, na 3 miesiące przed ślubem. Nie poddał się i dziś pokazuje, że można przełamywać bariery. Potrafił odnaleźć się w nowej rzeczywistości mimo, że "cały świat przewrócił się do góry nogami". Dziś udziela się społecznie, założył fundację "Wygrajmy Razem" wspierającą aktywność osób niepełnosprawnych, prowadzi m.in. warsztaty, które mają pokazać dzieciom w przedszkolach jak wygląda życie osoby niewidzącej. Pan Łukasz ma też 3 letnią córkę. Jak to jest być niewidomym rodzicem widzącego dziecka? Czy dzieci rozumieją świat osób niewidzących?
Paweł ma 38 lat i od 13 lat walczy z chorobą genetyczną, która zabrała mu sprawność i najbliższą rodzinę. Ewa Osiowy, sąsiadka Pawła :"Był bardzo aktywnym człowiekiem, dużo widział na świecie, dużo gór zdobył,... a teraz jego życie jest codzienną walką, o każdą minutę, o każde wyjście z domu, o każdą aktywność". O ataksji rdzeniowo-móżdżkowej oraz o pasji, która potrafi utrzymać nas przy życiu, Anna Maruszeczko rozmawiała z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem.
Łukasz Brunacki jest niepełnosprawny od urodzenia. Na co dzień pracuje w przychodni lekarskiej i radzi sobie świetnie. Okazuje się, że nie tylko w pracy, ale również w życiu prywatnym jest zaradny. Dowodem na to jest, stworzony przez niego, portal randkowy dla niepełnosprawnych. Łukasza gościliśmy w Zielonych Drzwiach. Powiedział nam o swoim stosunku do niepełnosprawności i życia. Zobaczcie, jaką radę ma dla innych osób niepełnosprawnych.
Narty były całym jego życiem... niestety miał wypadek: złamany kręgosłup, przerwany rdzeń .... i teraz "zawsze ma miejsce siedzące". Dzięki rodzinie, znajomym i ludziom dobrej woli Sławkowi udało się ponownie stanąć na nogi.
Kiedy miał 8 lat wpadł pod ciężarówkę. Przeszedł trzy trepanacje czaszki. Był w śpiączce trzy miesiące. Kiedy się obudził - świat stał mu się obcy. Po latach rehabilitacji pozostał mu niedowład prawej części ciała. Dziś startuje w najbardziej forsownych biegach świata. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Darek Strychalski.
Rajdy samochodowe to sport dla twardzieli. Co jest źródłem tej siły? Czy niepełnosprawny może zostać kierowcą rajdowym? W cyklu Zielone Drzwi, tematowi rajdów przyjrzała się bliżej Anna Maruszeczko.