"Żeby zapomnieć na moment o bezmiarze poświęcenia codzienności".
"Moi ludzie" to podopieczni z niepełnosprawnością intelektualną, z którymi Maria Pietrusza–Budzyńska żyje i pracuje od 30 lat. Stworzyła teatr, by rozwijać ich talenty, ale przede wszystkim dokonywać zmian w ich życiu. - Z ich niedoskonałości mogę zrobić walor – podkreśla Pietrusza–Budzyńska. Reportaż programu "Uwaga!" TVN.
Pięcioro pracowników szkoły usłyszało już zarzuty.
Przemek Kossakowski jest prowadzącym programu TTV "Down the Road. Zespół w trasie". Spotkania z ludźmi z zespołem Downa sprawiły, że zaangażował się w niesienie im pomocy na różnych płaszczyznach. Zdaniem podróżnika ważne jest, by nie tylko mieli dostęp do rehabilitacji czy edukacji, ale przede wszystkim, by mogli realizować się zawodowo.
Olimpiady Specjalne Polska to program akredytowany przez międzynarodowy ruch Special Olympics Inc. W jego ramach organizowane są treningi i zawody sportowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jego prezesem została niedawno Anna Lewandowska. Wraz z ambasadorem programu - siatkarzem Andrzejem Wroną - powiedzieli w Dzień Dobry TVN o tym, jaka jest różnica między olimpiadami specjalnymi a paraolimpiadami, jakie dyscypliny uprawiają zawodnicy z niepełnosprawnościami intelektualnymi i czego mogą nauczyć się od nich sportowcy pełnosprawni.
Okazuje się, że nurkowaniem mogą zajmować się zarówno osoby pełnosprawne, jak również niepełnosprawni ruchowo i intelektualnie. W Zielonych Drzwiach Anna Maruszeczko gościła Adama Kozakiewicza - instruktora nurkowania, który nie boi się wziąć pod wodę osobę z niepełnosprawnością intelektualną. Dowiedzieliśmy się od niego, jakie korzyści dla niepełnosprawnych niesie za sobą nurkowanie.