Urszula Urbaniec mówi o sobie, że jest uparta i wypracowała w sobie żelazną konsekwencję. Nie tylko buduje skrzypce, ale także bada historię kobiet w lutnictwie. - Na świecie nie ma pozycji, która gromadziłaby nazwiska kobiet tworzących te piękne instrumenty. I chciałabym ją stworzyć – mówi i trudno jej nie uwierzyć, że dopnie swego.
Egzamin E.12 to pierwszy z trzech kroków do uzyskania tytułu technika informatyka. Dotyczy on wiedzy z zakresu montażu i eksploatacji komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych. Do uzyskania certyfikatu E.12 prowadzi kilka różnych dróg.
Nauka zdalna dla uczniów z klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół średnich została przedłużona do 28 lutego. Uczniowie z klas I-III szkół podstawowych nadal uczą się stacjonarnie w szkołach. Na zajęcia stacjonarne uczęszczają także przedszkolaki. Utrzymano również przepisy dotyczące nauki w szkołach specjalnych i sportowych.
#dobryZAWODnik to akcja, która ma na celu przekonanie gimnazjalistów by rozważyli pójście do technikum lub szkoły zawodowej. O tym, dlaczego warto zainteresować się ścieżką edukacji technicznej, opowiedzieli nam Joanna Kluzik – Rostkowska, Minister Edukacji Narodowej i Remigiusz „ReZigiusz” Wierzgoń, gamer i ambasador akcji.
Andrzej Polok w oświacie pracuje już 40 lat. Od 17 lat uczy praktycznej nauki zawodu wychowanków Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie - Łące. Specjalizuje się w mataloplastyce, a jego podopieczni zdobywają nagrody w konkursach artystycznych. Teraz i on zasłużył na nagrodę - został wyróżniony w konkursie Nauczyciel Roku 2014. Dlaczego postanowił pracować w takiej placówce? Jak przekonuje swoich podopiecznych do pracy? Jak pan zareagował, gdy dowiedział się o wyróżnieniu? Pana Andrzeja Poloka gościliśmy w Dzień Dobry TVN.