Aktorka z tej okazji otrzymała od rodziców wzruszający liścik.
Pisarka i współautorka musicalu "Metro" miała 75 lat.
Wygląda na to, że pandemia sprzyja czytaniu książek. Z najnowszego raportu Biblioteki Narodowej o stanie czytelnictwa w Polsce wynika, że w 2020 roku Polacy przeczytali więcej książek - o 3 proc. w skali roku i o 5 proc. w skali dwóch lat.
Ogłoszenie listy beneficjentów wywołało ogromne poruszenie nie tylko w środowisku artystycznym. O kontrowersyjnej decyzji Ministerstwa Kultury i sytuacji artystów podczas pandemii opowiedziała nam Katarzyna Janowska, redaktor naczelna Onet Kultura.
Możliwość zwiedzania grupowego w muzeach i prowadzenia zajęć stacjonarnych na uczelniach, szczególne zasady dla bibliotek oraz organizatorów imprez w zagrożonych koronawirusem strefach. To tylko niektóre aktualizacje wytycznych, które przygotowało ministerstwo kultury. Co jeszcze się zmienia?
"Wakacje w muzeum" to letnia akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej celem jest zachęcenie Polaków do poznawania Polski, a także "inspirować rodziny z dziećmi w urozmaicaniu wypoczynku w sposób łączący naukę z rozrywką". MKiDN przygotowało mapę muzeów, wystaw i innych atrakcji, które warto odwiedzić podczas podróży po kraju.
Minister kultury wystąpił o zniesienie ograniczenia liczby uczestników wydarzeń artystycznych i rozrywkowych. Chodzi o imprezy organizowane na stadionach i obiektach sportowych oraz otwartej przestrzeni. Warunkiem ma być zachowanie zasad dystansu społecznego. Jakie zmiany proponuje resort? Od kiedy mają obowiązywać?
Elżbieta Rogowska jest naczelnikiem Wydziału Strat Wojennych w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jak wygląda jej praca "od kuchni"? W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała nam m.in. o kulisach jednej z najgłośniejszych spraw - odzyskania „Pomarańczarki” Aleksandra Gierymskiego.