Na Instagramie dzieli się wydarzeniami ze swojego życia.
Dagmara Kowalska jest dziennikarką, niedawno wzięła udział w kampanii społecznej "Dobra dla Ciebie? Idealna dla siebie". W rozmowie z dziennikarką dziendobry.tvn.pl, Darią Pacańską opowiedziała o najgorszych uwagach, które usłyszała od innych osób. Wiele z nich dotyczyło nie posiadania dzieci, ale to nie wszystko.
"Problem narasta ze względy na sposób naszego życia".
Leczenie niepłodności zostało usunięte z listy celów Narodowego Programu Zdrowia na najbliższe 5 lat. Szacuje się, że z tym problemem w Polsce może borykać się około 1,2 miliona par. Czy w związku z tym zostały one pozbawione ostatniej deski ratunku?
Wiele par, które bezskutecznie starają się o dziecko, decyduje się często na obranie innej drogi prowadzącej ku rodzicielstwu. Jedną z nich jest surogacja, która od lat cieszy się rosnącą popularnością. Z powodu koronawirusa wiele urodzonych dzięki tej metodzie maluszków, nie może spotkać się z rodzicami.
Aż 48 proc. kobiet, które poddały się zapłodnieniu in vitro określa okres niepłodności jako najgorsze doświadczenie w swoim życiu. Czy piętno niepłodności i stres, jaki towarzyszy długotrwałym staraniom się o upragnione dziecko, odbija się na późniejszym macierzyństwie? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Mają Politkowską-Herman, psychiatrą z Kliniki Psychiatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Anną Mazur-Gajo, która sama zmagała się z niepłodnością, założycielką Akademii Płodności. A my mocno trzymamy kciuki za wszystkich starających się o dziecko!
O naprotechnologii zrobiło się głośno kilka tygodni temu za sprawą Małgorzaty Kożuchowskiej, która przyznała, że zaszła w ciąże stosując tę metodę. Na czym konkretnie polega ta technika? Kto może z niej skorzystać i czy zawsze jest gwarantem wyleczenia niepłodności? Zapytaliśmy o to Małgorzatę Bechler, instruktora Modelu Creighton oraz dr Aleksandrę Baryłę, specjalistę ginekologii i położnictwa.