- Niezwykłość sklepu polega na tym, że prywatne osoby, którym już się coś znudziło, albo czegoś nie założyły, a leży im to w szafie, przywożą to do nas, albo przysyłają - mówi Natalia Kędzia.
Stolica znów stanie się centrum rozmów o najnowszych technologiach, ich wpływie na nasze życie i roli, jaką odegrać w ich rozwoju mają kobiety.
Niemal 40 proc. polskich przedsiębiorczyń twierdzi, że prowadzenie firmy utrudnia im życie rodzinne - wynika z nowego raportu Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką. Co więcej, nawet 1/5 respondentek pracuje ponad 50 godzin tygodniowo. Co za tym stoi? Czy da się to zmienić?
Karolina Marzantowicz szturmem podbiła świat IT. Jest autorką dwóch patentów i właścicielką startupu z ambicjami, który został nagrodzony w kategorii Organizacja Przyjazna Rodzicom w konkursie Bizneswoman Roku 2020. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl opowiada o swoich sukcesach oraz jak udało jej się połączyć życie zawodowe z prywatnym. - Bądźmy dla siebie łaskawe i wierzmy mocniej w to, że jesteśmy wystarczająco dobre - przekonuje.
Z sondy przeprowadzonej dla Dzień Dobry TVN Online wynika, że Polki są przedsiębiorcze. Zdaniem respondentów prowadzenie firmy w naszym kraju nie jest łatwym zadaniem, więc tym bardziej należy docenić kobiety, które nie boją się ryzyka i są specjalistkami w swoim fachu.
Co trzecia polska firma jest założona i prowadzona przez kobiety.
Kobiety odgrywają znaczącą rolę w biznesie. Chcą się rozwijać i walczą o swoją pozycję jak lwice. Czasem o krok przegrywają w drodze do awansu. Natomiast studia MBA mogą pomóc rozwiązać ten problem i pokonać przeszkody w ścieżce do sukcesu zawodowego.
Polska to jeden z tych krajów, które najmocniej promują kobiety na wysokich, kierowniczych stanowiskach. Statystyki są coraz lepsze, ale do pełnej równości płci na płaszczyznach zawodowych wciąż jest daleko. Problem stanowią m.in. autorytet kobiety w roli eksperta, warunki do godzenia życia prywatnego z zawodowym oraz wysokość wynagrodzenia.
Kobieta - informatyk? Jeszcze parę lat temu taki pomysł mógł się wydawać totalną abstrakcją. Od jakiegoś jednak czasu z każdym rokiem przybywa studentek wydziałów informatyki i pań pracujących w działach it. Czy mężczyźni programiści powinni czuć się zagrożeni? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN panie pracujące w IT: Karolinę Pilarczyk i Karolinę Wasilewską.