karmienie piersią

    karmienie piersią

    W Polsce powstał pierwszy teledysk promujący karmienie piersią. Teledysk spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, tydzień po umieszczeniu go w Internecie miał ponad 8 tysięcy odsłon! 90 procent kobiet deklaruje po porodzie, że chce karmić piersią. Wiele z nich się zniechęca. W studiu Dzień Dobry gośćmi byli: Kamila Nowicka - autorka projektu pierwszego w Polsce teledysku promującego karmienie piersią oraz Łukasz Nowicki - autor słów i muzyki do piosenki promującej karmienie piersią. Jak rozbudzić laktację za pomocą muzyki reggae?

    Karmienie piersią ma wpływ na zdrowie dziecka. Czy nie przeceniamy tego wpływu? Niektóre matki nie chcą, a niektóre nie mogą karmić piersią. Kogo zapytać, jakim mlekiem zastępczym karmić noworodka? Czy powiedzieć o swojej decyzji lekarzowi? Dlaczego kobiety decydują się na to, by nie karmić piersią? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: położna Anna Kalinowska - Garbala oraz Katarzyna Kamińska, która nie karmiła piersią.

    W Rosji, by karmić piersią jak najdłużej, kobiety są na specjalnej diecie: herbata z mlekiem i bułka z masłem. W Armenii kobiety piją piwo bez gazu! A jakie sposoby na poprawienie laktacji mają: Hinduski, Indonezyjki i Kolumbijki? Po co Kolumbijki piją sok z buraków? Zobacz kolejny odcinek cyklu Ofelii Grzelińskiej "Mama dookoła świata".

    Kiedy kobieta może zajść w kolejną ciążę po porodzie? Czy szybkie ponowne zajście w ciążę jest zdrowe dla kobiety? Lekarze zalecają, by ten okres nie był krótszy niż 6 tygodni po porodzie - wyjaśnia ginekolog dr Grzegorz Południewski. Czy prawdą jest, że intensywne karmienie piersią chroni przed ciążą? Czy kobieta może przyjmować leki w trakcie karmienia piersią?