W Pogotowiu Opiekuńczym w Lublinie doszło do incydentu na tle seksualnym. Jak mogło do tego dojść? Jak tego typu placówki powinny być prowadzone, aby nie dochodziło do takich sytuacji? Czy są one kontrolowane? W Dzień Dobry TVN mówiły o tym psycholog i specjalista ds. ochrony dzieci przed krzywdzeniem Jolanta Zmarzlik i dyrektor Zespołu Edukacji i Wychowania w Biurze Rzecznika Praw Dziecka Beata Sobocińska.
Dochodzą do nas coraz to nowe informacje o kolejnych przypadkach przemocy rodziców wobec dzieci. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy adwokat Elizę Kunę i terapeutkę, specjalistkę ds. ochrony dzieci przed krzywdzeniem Jolantę Zmarzlik, aby zapytać, jak chronić dzieci przed przemocą domową. Kiedy dziecko nie powinno wrócić do rodziców, którzy je krzywdzą? Czy rodzice, którym sąd daje drugą szansę, często wykorzystują ją? Co może zrobić osoba trzeba, która widzi, że rodzice katują dziecko? Dlaczego system przeciwdziałania przemocy w rodzinie kuleje?
Wiele kobiet, aby uszczęśliwić swoje dzieci, potrafi przekraczać wszelkie możliwe granice, łącznie z łamaniem prawa. Dlaczego tak się dzieje? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: terapeutkę Jolantę Zmarzlik z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę i aktorkę Ewę Kasprzyk, która prowadzi program "Mamuśki z piekła rodem".
Jakiś czas temu głośno było o sprawie czteroletniego Daniela Pełki, który został zagłodzony przez swoich rodziców. Rzecz się działa w Wielkiej Brytanii. Obywatele tego kraju uważają, że tej tragedii można było uniknąć, gdyby państwo wcześniej zainterweniowało. Postanowili więc zebrać podpisy, by zmienić prawo. Czy historia polskiego chłopca ocali inne dzieci? O komentarz poprosiliśmy gości dzień Dobry TVN: terapeutkę z Fundacja Dzieci Niczyje Jolantę Zmarzlik oraz byłego Rzecznika Prasowego Komendanta Głównego Policji dr Mariusza Sokołowskiego.
W mediach mnożą się doniesienia o dramatycznych wydarzeniach z pijanymi rodzicami w roli głównej. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: Jolantę Zmarzlik z Fundacji Dzieci Niczyje oraz naczelnik wydziału profilaktyki Komendy Głównej Policji podinsp. Dorotę Pater, by zapytać, jak widok pijanych rodziców wpływa na rozwój i życie dziecka oraz, jak wygląda procedura policyjnej interwencji u pijanych rodziców.
Wielu rodziców pragnie, aby ich dzieci zostały sportowymi mistrzami. Motywując swoje pociechy do ciężkiego treningu, przekraczają granice i zaczynają wywierać zbyt dużą presję. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy terapeutkę Jolantę Zmarzlik i trenera Piotra Borkowskiego, aby zapytać, jak skutecznie wspierać i motywować dziecko, aby nie wywierać na nim presji.