W pewnej londyńskiej firmie wprowadzono zaskakujące rozwiązanie - osoby w niej zatrudnione same określają, ile chciałyby zarabiać, a następnie inni pracownicy głosują, czy te pieniądze danej osobie się należą. Czy można realnie wycenić swoją pracę? Czy taki pomysł przyjąłby się w Polsce? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z psycholog biznesu Iwoną Golonko.
Najwięcej nagłych nieobecności w pracy przypada na początku i na końcu tygodnia. Ze statystyk wynika, że w piątek notuje się 26 proc. absencji pracowników, a w poniedziałek - aż 48 proc. Dlaczego właśnie w te dni nie lubimy przychodzić do pracy? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN psycholog biznesu Iwonę Golonko.
Dlaczego Polacy rzadko zmieniają zawód? Czy w Polsce łatwo się przekwalifikować? O tym w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Iwoną Golonko, psychologiem biznesu. Czy bierze się to stąd, że przywiązujemy się do miejsca pracy?
Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że Polscy w wieku od 18 do 25 lat pożyczają coraz częściej i więcej. Średnia zaległość przekracza kwotę 3000 zł. Młodzi ludzie chętnie publikują zdjęcia w mediach społecznościowych z egzotycznych wakacji lub drogich restauracji. Tzw. szybkie kredyty są na porządku dziennym. W mentalności młodych pieniądze są po to, by je wydawać. Z czego to wynika? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy konsultantkę i psychologa biznesu Iwonę Golonko oraz dziennikarza Mateusza Hładkiego.