Hasła, którymi zabezpieczamy pocztę czy konto bankowe mają przede wszystkim chronić nasze dane i pieniądze. Niestety, spora część z nas nie specjalnie przykłada się do wymyślenia hasła. W konsekwencji wybieramy przypadkową kombinację znaków, co jak się okazuje jest bardzo popularnym rozwiązaniem i ogromnym ułatwieniem dla cyberprzestępców. Z jakich haseł korzystamy najczęściej?
Były pracownik Microsoftu i Facebooka Nick Berry podał listę najpopularniejszych kodów PIN, które używamy, a które pozyskali cyberprzestępcy. Czy twój jest na tej liście?
Nastąpił ogromny wyciek danych.
Czego szukaliśmy w zeszłym roku?
Opublikowano analizę haseł i okazało się, że to najpopularniejsze na świecie to "123456". Następne na liście są takie zabezpieczenia, jak: "admin", czy "12345678". Jakie hasła tworzyć i jak ich używać?
Wstępna lista obejmuje 468 tysięcy przypadków cyberataków.
Coraz więcej osób przechowuje swoje dane w chmurze. Ten sposób rzeczywiście jest bardzo prosty, ale czy bezpieczny?
Sprawdź, jakie powinno być silne hasło.
Jakie przewinienia popełniamy korzystając z Internetu?
Idealnym pomysłem na oryginalną dekorację w pomieszczeniu są tabliczki z napisami. Jakie hasła mogą się na nich znaleźć?
Hasła do różnych kont, aplikacji, stron czy urządzeń z założenia mają chronić dostępu do nich. W praktyce jednak to one są najsłabszym elementem całego systemu zabezpieczeń. Czym można je zastąpić?
Polaków dotyka nowa forma oszustwa w sieci, co ma związek z wojną rosyjsko-ukraińską. Jak chronić się przed wyłudzeniem loginów i haseł do naszych kont w mediach społecznościowych?
Na terenie Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się Muzeum Przestróg, Uwag i Apeli. Zgromadzono w nim 300 tabliczek ostrzegawczych, propagandowych oraz informacyjnych z czasów PRL-u. Niektóre z nich mogą wywołać spore salwy śmiechu u zwiedzających. Przekonała się o tym reporterka Dzień Dobry TVN.
Hasła, szyfry i piny. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto choć raz ich nie zapomniał. Często tworzymy niemożliwe do zapamiętania wariacje, które mają nas zabezpieczyć przed atakiem hakerów. Niestety najczęściej to my sami wpadamy w sidła podstępu i tracimy dostęp do kont i profili. Jak zatem przechowywać tajne dane? O tym opowiedział nam ekspert ds. bezpieczeństwa w sieci Piotr Konieczny.
Poznaliśmy listę najchętniej wyszukiwanych haseł w polskim Internecie. Znajdują się na niej m.in. koronawirus, wybory prezydenckie w USA i w Polsce, bon turystyczny i nowe obostrzenia. Najczęściej jednak wpisywano nazwisko Joe Biden.
Wielu z nas korzysta z technologii rozpoznawania twarzy, przy pomocy której możemy odblokować telefon. Jak powszechnie wiadomo, funkcja ta jest bardzo praktyczna, ale czy bezpieczna? Filip Chajzer wraz dr Maciejem Kaweckim, ekspertem ds. nowych technologii postanowili to sprawdzić.
Hasło: "Polska dawaj", które znajdzie się na oficjalnym autokarze polskiej reprezentacji w piłce nożnej nie wszystkim przypadło do gustu. Jego krytycy mówią, że ma ono niepoprawną konstrukcję i jest zbyt rosyjskie. Jakie zatem błędy językowe zawiera? O to w Dzień Dobry TVN zapytaliśmy językoznawcę prof. Katarzynę Kłosińską?
Gościem Dzień Dobry TVN Maciej Ziarek. Nasi prowadzący zapytali eksperta ds. bezpieczeństwa o to, jak przechowywać hasła w Internecie. Czy powinniśmy używać tego samego hasła do poczty elektronicznej i np. konta bankowego? Z ilu liter powinno być złożone bezpieczne hasło? Czy są hasła nie do złamania?