Michał Gilbert Lach i jego ukochany Marcin Łaski spełnili swoje marzenie o zostaniu ojcami. Partnerzy, dzięki pomocy surogatki, wychowują od kilku miesięcy trojaczki. Teraz podzielili się poruszającymi zdjęciami i wpisami.
Sytuacja prawna i społeczna osób ze środowiska LGBT w Polsce to sprawa, która wciąż wywołuje wiele sprzecznych głosów.
Wśród kursantów są przedszkolaki.
Prezydent Ukrainy pracuje nad wprowadzeniem małżeństw jednopłciowych w Ukrainie. To odpowiedź na petycję, którą w tej sprawie podpisało już 28 tys. osób. Jakie są szanse, że pary homoseksualne zalegalizują swoje związki za wschodnią granicą? Na drodze do takiego rozwiązania stoi konstytucja.
Mateusz Sulwiński jest aktywistą z wieloletnim stażem. Dla społeczności LGBT+ zorganizował wiele kampanii, które mają na celu uświadamianie i edukowanie społeczeństwa w kwestiach związanych z mniejszościami seksualnymi. Nam opowiedział o kulisach swojej pracy.
Pizza Paweł, znany TikTokowy twórca, mierzy się z ogromną życiową tragedią. Zmarł jego wieloletni partner, z którym dotychczas tworzył humorystyczne filmy. On i jego "Daddy" stali się gwiazdami i codziennie przynosili uśmiech swoim widzom. Reporter dziendobry.tvn.pl, Oskar Netkowski, spotkał się z Pawłem, by #BezCukru pomówić o stracie i czasie żałoby.
Mariusz Kozak i Jacek Szawioła od kilku lat konsekwentnie odczarowują stereotypy na temat osób homoseksualnych. Reporter dziendobry.tvn.pl, Oskar Netkowski, zapytał ich, czy obecnie zdarza się, że doświadczają homofobii. - Jest tego coraz mniej. Tylko nie zapominajmy, że żyjemy w Warszawie - przyznali.
Mariusz Kozak i Jacek Szawioła tworzyli jedną z najbardziej barwnych i charyzmatycznych par polskiego show-biznesu. Kilka lat po rozstaniu dalej się przyjaźnią i razem pracują. Reporter serwisu dziendobry.tvn.pl Oskar Netkowski zapytał chłopaków, jak udało im się wypracować taką relację.
"Nie wiem, czy to ten etap"
Wojtek Jordan zaskoczył widzów swoją decyzją o rezygnacji z udziału w programie "Prince Charming". Uczestnik dał się poznać jako dusza towarzystwa i niezwykle wrażliwy chłopak. W rozmowie z reporterem serwisu dziendobry.tvn.pl Oskarem Netkowskim, opowiedział o przygodzie z telewizją.
Z raportu CBU z 2020 roku wynika, że poziom uprzedzeń wobec osób homoseksualnych wśród mieszkańców wsi i mniejszych miast jest niezmienny. Z tego powodu osoby o innej orientacji niż heteroseksualna, decydują się na wyjazd do dużych miast. W takiej sytuacji byli uczestnicy programu "Prince Charming", Mateusz Kozioł i Oliwer Kubiak. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o swoich przeżyciach, a Patrycja Wonatowska o tym, skąd biorą się uprzedzenia wobec inności.
"Chcemy za pomocą kultury, odczarować to święto i celebrować je"
Daniel Craig w ostatnim czasie skupia się na promocji najnowszego filmu "No time to die", w którym po raz ostatni wcielił się w postać Jamesa Bonda. Udziela wielu wywiadów, w których zaskakuje wypowiedziami. W ostatnim z nich wyznał, że uwielbia chodzić do gejowskich barów.
Marek Misztal to 23-latek, który pochodzi z Poznania, ale obecnie żyje w Amsterdamie. Jest pełen energii i ogromnie ucieszył się z zaproszenia do programu. Jest dumny z tego, kim jest i marzy o tym, by stworzyć bliską relację z ukochaną osobą.
"Po raz pierwszy gej jest bohaterem numer jeden".
Czerwiec to Miesiąc Dumy LGBT+, a także czas lekcji o różnorodności i wzajemnej akceptacji. Doskonały temu przykład dają uczestnicy programu TTV pt. "Gogglebox". Mariusz Kozak i Jacek Szawioła opowiedzieli o swoim związku i hejcie w Dzień Dobry TVN.
Nie od dziś zastanawiamy się, co wpływa na orientację seksualną i co ją kształtuje. Najnowsze badania kanadyjskie dowodzą dość rewolucyjnej tezy. Dziennikarz Marcin Sawicki rozmawiał z dr Malviną Skorską, psycholożką i członkinią kanadyjskiego zespołu, który przeprowadził badania na temat orientacji seksualnej. Dlaczego te badania są przełomowe? Na co wpływają i co powodują specjalne przeciwciała ciężarnych matek? Czy to prawda, że geje średnio mają więcej starszych braci niż heteroseksualni mężczyźni? Zobaczcie rozmowę Marcina Sawickiego z ekspertką od orientacji seksualnej.
Mamy pierwszego w Polsce Mister Gay Poland 2016. Jest nim chemik Andrzej Berg. Dlaczego wziął udział w tym konkursie? Kiedy ujawnił rodzinie, że jest gejem? Jak zareagowali na tę wiadomość najbliżsi? Czy z powodu jego orientacji seksualnej spotkało go coś przykrego? Andrzeja gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Zobaczcie, czego życzył mu Marcin Prokop :)
Wojciech Piątkowski i Michał Niepielski są razem od 13 lat. Chcieliby zalegalizować swój związek zawierając małżeństwo, w Polsce jest to niemożliwe, dlatego zdecydowali się, podobnie jak trzy inne pary homoseksualne, zaskarżyć Polskę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. W studiu Dzień Dobry TVN, wspólnie z dr. Krzysztofem Śmiszkiem z Koalicji na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej, opowiedzieli nam dlaczego zdecydowali się na ten krok i jak wygląda procedura składania takiej skargi.
Dlaczego polskie pary homoseksualne decydują się na śluby za granicą, mimo iż w Polsce są one nieważne? Ile kosztuje taka ceremonia? Naszymi gośćmi byli Łukasz Włodarczyk i Wojciech Kołaczyk, którzy, wraz ze swoimi partnerami, zdecydowali się na taki krok.
Siostra Jeannine Gramick od lat walczy o miejsce osób o odmiennej orientacji seksualnej w Kościele katolickim. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o jej działalność i problemy, jakie ma przez swoje zapatrywania. Ma nadzieję, że pontyfikat papieża Franciszka może zmienić podejście Kościoła katolickiego do środowiska LGBT? Co sądzi o hipokryzji księży homoseksualistów, którzy z ambony mówią, że odmienność seksualna to grzech? Jak ocenia sytuację homoseksualistów w polskim kościele?
"Projekt Q" to pierwszy taki kalendarz w Polsce. Autorem zdjęć, które się w nim ukazały jest Chriss Addams, a modelkami i modelami są geje, lesbijki, rodziny tęczowe, osoby transpłciowe i niebinarne. O celu, jaki przyświecał twórcom kalendarza, lękach i tolerancji rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: założycielem Stowarzyszenia Stonewall Arkiem Klukiem, Karoliną Lemur Niedźwiecką oraz mamą Karoliny - Alicją Kubiak.
Są gwiazdy, które wspierają środowisko LGBT. Wśród nich jest Odeta Moro, Rafał Jonkisz i Julia Kamińska, która jakiś czas zadeklarowała nawet, że nie wyjdzie za mąż dopóki w Polsce nie zalegalizują związków partnerskich. Rozmawiał z nimi dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Dowiedział się również, kiedy i gdzie odbędzie się ślub Michała Kwiatkowskiego.
Wiele osób homoseksualnych - z obawy przed odrzuceniem - boi się powiedzieć rodzicom o swojej orientacji. I część z nich ma niestety rację. W Dzień Dobry TVN gościliśmy Adama Małeckiego, który pomaga homoseksualistom zmagającym się z brakiem akceptacji ze strony rodziców. Zobaczcie, w jaki sposób to robi. Czy ma z tego powodu jakieś nieprzyjemności? W studiu towarzyszył Panu Adamowi syn Nikodem, który jest gejem. Czy on też miał problem, aby przyznać się rodzicom do swojej orientacji?
Tomasz "Gimper" Działowy to jeden z najpopularniejszych youtuberów w Polsce. Swoim fanom recenzuje gry i opowiada o prywatnym życiu. Jaki jest jego przepis na internetowy sukces? Gimper, który piętnuję homofobię i otwarcie przyznaje się do tego, że jest gejem, był gościem Anny Kalczyńskiej i Bartosza Węglarczyka. Czy to prawda, że dostaje wiele listów od młodych homoseksualistów? Kto jest wzorem dla Gimpera?
Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Homofobią do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: Gosię Rawińską i Ewę Tomaszewicz - pierwszą lesbijską parę, która wzięła ślub w chmurach oraz Jędrzeja i Marka Idziak-Sępkowskich okrzykniętych przez media pierwszym gejowskim małżeństwem w Polsce. Czy nastawienie Polaków do związków partnerskich zmieniło się? Z jakimi problemami muszą się mierzyć nasi goście?
Dla wielu osób przyznanie się do homoseksualizmu jest bardzo trudne. Dlaczego? Jakie znaczenie dla homoseksualistów ma to, że niektóre osoby publiczne ujawniają swoją, odmienną od heteroseksualnej, orientację seksualną? W Dzień Dobry TVN gościliśmy choreografa i tancerza Michała Piróga, seksuolog Izabelę Jąderek i Mariusza Kurca, który po latach przyznał, że jest gejem.
Wybory na Prezydenta Słupska wygrał zdeklarowany homoseksualista Robert Biedroń. Czy to oznacza, że Polacy zrobili się bardziej tolerancyjni dla gejów? Postanowił to sprawdzić dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Jak zwykle w niekonwencjonalny sposób.
Do kin wchodzi właśnie druga część filmu "Jak wytresować smoka", a w nim jedna z postaci wypowiada kwestię, która przez media na świecie została odebrana jako pierwszy oficjalny coming out w bajce dla dzieci. Czy świat jest gotowy na pierwszego geja w animacji dla dzieci? O to zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN psycholog dziecięcą Aleksandrę Piotrowską. A Filip Chajzer wybrał się w miasto, aby zbadać poziom tolerancji dla homoseksualizmu. Do jakich wniosków doszedł?
Zobaczcie wielką galerię zdjęć 50 Centa zrobionych podczas jego dzisiejszej wizyty w programie Dzień Dobry TVN.