W 2016 roku Telefon Zaufania dla dzieci Fundacji Dzieci Niczyje zadzwonił 117 tysięcy razy. Dodatkowo pracownicy odpowiedzieli na 6,5 tysiąca wiadomości na czacie. Z jakimi problemami borykają się współczesne dzieci? Kiedy kończy się anonimowość i do akcji wkracza Rzecznik Praw Dziecka? W Dzień Dobry TVN Lucyna Kicińska, dyrektor Telefonu Zaufania dla dzieci Fundacji Dzieci Niczyje i Elżbieta Szadura-Urbańska z Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka opowiedziały o pomocy, którą niosą skrzywdzonym dzieciom.
Wiele osób wrzuca do sieci zdjęcia ukazujące ich półnagie, lub nagie pociechy, które bawią się na plaży, czy podczas kąpieli. W internecie krążą też fotki dzieci wystylizowanych na dorosłe gwiazdy. Pojawia się w związku z tym pytanie: czy rodzice zastanawiają się nad konsekwencjami pokazywania dzieci w takich sytuacjach i stylizacjach? O ochronie prywatności i seksualności dzieci oraz zagrożeniach, jakie niosą za sobą tego typu fotki wrzucane do sieci dyskutowaliśmy w Dzień Dobry TVN z seksuologiem Izabelą Jąderek i Łukaszem Wojtasikiem z Fundacji Dzieci Niczyje.
Dla niewtajemniczonych skróty używane głównie przez młodzież w mailach, sms-ach i postach to prawdziwa enigma. Czy ich używanie powinno niepokoić rodziców? Jakie skróty są najpopularniejsze w Polsce? Jakich skrótów używają dzieci uczące się w gimnazjum, a jakie młodzież licealna? W Dzień Dobry TVN gośćmi byli: youtuber Igor Leśniewski (Ajgor Ignacy) i psychoterapeutka Agnieszka Nawarenko z Fundacji Dzieci Niczyje.
Z badań wynika, że co dziewiąty nastolatek w Polsce wysyła za pośrednictwem sms-ów lub wstawia do internetu swoje bardzo intymne zdjęcia. To zjawisko nazywa się sekstingiem. Dlaczego to głównie dziewczyny decydują się na wysyłanie swoich intymnych zdjęć? Czym taka "zabawa" może się skończyć? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer rozmawiał o sekstingu z nastolatkami.