filatelistyka

    filatelistyka

    Nie da się określić ilości znaczków pocztowych, które powstały na przestrzeni lat. Zdecydowana większość z nich ma niewielką wartość. Zdarzają się jednak także okazy, za które kolekcjonerzy są w stanie zapłacić majątek. Dowiedz się, jak rozpoznać najcenniejsze znaczki i co czyni je takimi wyjątkowymi.

    Najcenniejsze znaczki pocztowe świata potrafią kosztować fortunę, a zaliczają się do nich również znaczki pocztowe polskie. Poznaj historię tego ciekawego zjawiska, jakim jest filatelistyka.

    Przygotowanie znaczka pocztowego nie jest proste. Wymaga dużej precyzji. Najlepsi graficy są nagradzani m.in. w międzynarodowym konkursie sztuki filatelistycznej. Przyznawana tam nagroda to odpowiednik Oscara. W ciągu ostatnich ośmiu lat Polacy zdobywali ją aż pięć razy. Dwie nagrody trafiły do Anny Niemierko. Pokazała nam swoje nagrodzone znaczki. Dlaczego są wyjątkowe? Dowiedzieliśmy się również, które znaczki pocztowe są najcenniejsze dla filatelistów. A Aleksandra Pietrzak zaprojektowała znaczek Dzień Dobry TVN.