Jak przekazała dziennikarka Małgorzata Kukuła, nikt nie został ranny.
W jednym z gigantów zajmujących się produkcją żywności, doszło do skandalicznej sytuacji. Pracodawca znalazł w koszu na śmieci zużytą podpaskę, co było dla niego wystarczającym powodem do srogich nadużyć. Zmusił pracownice, by rozebrały się przed nim.
Jak powstają? Ile kosztują? O tym dowiesz się w Dzień Dobry TVN.
Dowiecie się tego z naszego reportażu, który przypominamy z okazji Dnia Miłośników Pluszaków.
"To miejsce unikatowe w skali Europy".
Małe dzieła sztuki z rodzinnej fabryki w Częstochowie od lat podbijają świat, rozsławiając polskie rękodzieło. Ozdoby choinkowe powstają w niemal ten sam sposób od ponad 70 lat.
Nad ranem, w fabryce łożysk Tsubaki Nakashima w Kraśniku doszło do wypadku, w wyniku którego zginął 47-letni mężczyzna. Trzy osoby, które odniosły obrażenia zostały odwiezione do szpitala. Na miejscu pracują policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego wraz z technikiem kryminalistyki, prokurator i inspektorzy pracy.
Takich pielęgnowanych rodzinnych tradycji jest już niezwykle mało. Historia firmy rzemieślniczej Schiffersów z Warszawy sięga aż XIX wieku. Jak udało jej się przetrwać?
"Mam dług do spłacenia bo ktoś, kiedyś wyciągnął do mnie pomocną dłoń"– mówił niegdyś Marcin Gortat i jak się okazuje, nie rzuca słów na wiatr. Pomaga dzieciom realizować sportowe marzenia, niedługo wyprodukuje film, a jego największym marzeniem jest zbudowanie szpitala. Zobaczcie rozmowę z człowiekiem, który nie przestaje zaskakiwać.
Przedwojenne manufaktury i fabryki, choć dziś już nie istnieją, to nadal kryją piękne opowieści. Jednym z takich miejsc jest fabryka Norblina, która w latach świetności zatrudniała blisko 2000 osób, a swoją działalnością zapisała się na kartach historii.
Jej przygoda z Chinami zaczęła się ponad 7 lat temu. Przyjechała tam jako studentka i postanowiła zostać na dłużej. Na wycieczkę po chińskiej fabryce pociągów, w której pracuje, zabrała nas Marta Kucmierz.
Kupując ubrania, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że są one szyte w krajach trzeciego świata przez osoby, które pracują w urągających warunkach. Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadły: stylistka Ewelina Rydzyńska i blogerka bloga o slow fashion Joanna Glogaza. Dlaczego wiele sieciówek korzysta z taniej siły roboczej? W jaki sposób konsumenci mogą zaprotestować przeciwko wyzyskowi? Co to jest slow fashion?
Fabryki przypominające obozy pracy. Budynki, które nie spełniają żadnych nom bezpieczeństwa i higieny pracy. Zarobki na granicy jałmużny. Czy etyka w modzie jest możliwa? Czy możemy ubierać się nie mając na sumieniu życia i zdrowia innych? Magdalena Płonka, autorka książki „Etyka w modzie", udowadnia, że tak.
Maszyny w tej fabryce pochodzą z lat 20. ubiegłego wieku. Niedawno fabryka wyprodukowała kapelusze dla olimpijczyków, ale jej niepowtarzalnym i czołowym produktem pozostają kapelusze chasydzkie. Noszenie kapelusza dla chasydów ma religijne i mistyczne znaczenie.