Córka Bodo Hoenena na skutek bardzo rzadkiej choroby została sparaliżowana. W powrocie do sprawności mógł jej pomóc egzoszkielet. Niestety urządzenia te okazały się bardzo drogie. Kosztowały od 50 tys. do 100 tys. dolarów. Mężczyzna nie był w stanie wyłożyć takiej kwoty, postanowił więc skrzyknąć specjalistów z całego świata i razem zaprojektowali podobne urządzenie, ale dużo tańsze. Jak udało mu się dotrzeć do specjalistów? Czy robo-ręka pomogła dziewczynce odzyskać sprawność? Czy z jego urządzenia mogą korzystać inni chorzy? Z Bodo Hoenenem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.
Egzoszkielet to urządzenie wykorzystywane w wojsku do wzmocnienia mięśni żołnierzy. Sprzęt znalazł również zastosowanie w rehabilitacji osób po poważnych uszkodzeniach układu nerwowego, jak np. w przypadku Tomasza Golloba. Dosłownie stawia chorego na nogi. Na czym polega rehabilitacja za jego pomocą? Jakie warunki musi spełnić pacjent, aby do jego rehabilitacji użyty został egzoszkielet? I ile kosztuje taki sprzęt? O tym w Dzień Dobry TVN dr Krzysztof Radziszewski - koordynator Kliniki Rehabilitacji w Bydgoszczy, która na co dzień stosuje egzoszkietety.
Nowoczesne technologie mogą służyć też naszego zdrowiu. W studiu Dzień Dobry TVN gościem Anny Maruszeczko był dr n. med., specjalista w ortopedii i traumatologii, także w rehabilitacji medycznej - Marek Krasuski. Co to jest egzoszkielet i jaką rolę w rehabilitacji mogą pełnić roboty?