Seplenienie międzyzębowe najczęściej pojawia się u dzieci. Źródła problemu mogą być różne, a jednym z nich jest nieprawidłowe karmienie. Jak leczyć seplenienie międzyzębowe? Jak trenować?
Z jąkaniem boryka się wiele osób. Jedną z nich jest Joanna Ibisz, była uczestniczka "Top Model", a obecnie lekarka. Skąd się bierze problem z płynnością mowy? Na to pytanie odpowiadał logopeda, Dawid Tomaszewski.
Jedną z częściej diagnozowanych wad wymowy u dzieci jest seplenienie. Skąd się ono bierze i jak wygląda leczenie? Co powinno zaniepokoić rodzica i skłonić do wizyty u specjalisty? O tym wszystkim w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr n. hum. Anną Zając, logopedą i językoznawcą.
Wśród rodziców często krążą mity dotyczące problemów z mową u pociech, jak np. to, że "rozgadają się", gdy pójdą do szkoły. Badania pokazują, że od ponad 20 proc. do ponad 40 proc. populacji dzieci w wieku 5-9 lat ma wady mowy. Jak temu zaradzić?
Wielu rodziców zastanawia się, kiedy rozpocząć naukę czytania u dziecka. Należy zacząć jak najwcześniej czy wręcz przeciwnie - poczekać, aż dziecko pójdzie do szkoły? Wszystkie wątpliwości na ten temat rozwiała w Dzień Dobry TVN Zofia Szymańska, logopeda i pedagog specjalny.
Edyta Pazura opowiedziała w Dzień Dobry TVN o książkach, które czyta swoim dzieciom. Dlaczego nie zawsze są to bajki? Jak rozbudza wyobraźnię dzieci? Czy podobają się im czytanki-rymowanki, które są jednocześnie doskonałym ćwiczeniem logopedycznym?