bezpieczeństwo danych

  bezpieczeństwo danych

  Dostałeś SMS-a z numeru 732232987 z informacją, że Google weryfikuje numer telefonu? Nie ma się czego obawiać, tym razem nie jest to oszustwo. Prawdopodobnie każdy użytkownik Androida dostał lub dostanie taką wiadomość. Sprawdź, co to za SMS.

  Podpisane zostało zarządzenie, które wprowadziło pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP. Dotyczy cyberprzestrzeni na terenie całego kraju. Związane jest to ze Szczytem Cyfrowym ONZ - IGF 2021, który rozpocznie się w Katowicach 6 grudnia. Czym jest stopień alarmowy ALFA-CRP i jakie są jego konsekwencje?

  Bezpieczeństwo w sieci jest szczególnie ważnym tematem w czasach, gdy coraz więcej spraw załatwianych jest online. Bankowość elektroniczna, profil zaufany, skrzynka mailowa - to tylko część miejsc, które powinny być odpowiednio chronione przed nieautoryzowanym dostępem. Poznaj 5 zasad bezpieczeństwa w sieci, dzięki którym Twoje dane osobiste i pieniądze będą chronione przed cyberprzestępcami.

  Doktor Daniel Gruss z Uniwersytetu Technicznego w Grazu zajmuje się atakami, które potrafią wykradać informacje z części, z jakich zbudowany jest komputer. W zwalczaniu ich nie pomagają programy antywirusowe - nawet te uznawane za najskuteczniejsze. Ostatnio - wraz ze swoim zespołem - odkrył luki pozwalające hakerom włamać się do rejonów pamięci jądra systemu operacyjnego i wykraść wpisane do przeglądarek numery kart kredytowych i inne wrażliwe dane. O swoim odkryciu powiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu. Czy wiadomo już, jakie urządzenia są podatne na ten atak? Czy ta luka to błąd inżynierów? A może spisek? Jak należy chronić swój komputer? Czy po tym odkryciu z Danielem skontaktował się ktoś ze służb specjalnych? Czy powstały już aktualizacje, które "zakleją" tę lukę?

  Okazuje się, że przejęcie kontroli nad urządzeniami mobilnymi nie jest wcale takie trudne. Ba! Możliwe jest również opanowanie za pomocą internetu cudzego samochodu naszpikowanego elektroniką. Jak bronić się przed takimi atakami?