Dziś mija siódmy dzień protestu głodowego lekarzy rezydentów. Z protestującymi lekarzami spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Ile osób bierze udział w proteście? Czego oczekują lekarze rezydenci od ministerstwa zdrowia i premier Beaty Szydło? Na czym dokładnie polega praca lekarza rezydenta i ile taki lekarz zarabia?
W poniedziałek wieczorem w Manchesterze doszło do ataku terrorystycznego, w którym zginęły 22 osoby. Bardzo wielu jest rannych. Reporterka Dzień Dobry TVN Anna Senkara sprawdziła, jakie nastroje panują wśród mieszkańców miasta. Rozmawiała też z sąsiadami rodziny sprawcy ataku.
Jedni uważają, że ubiór Premier Beaty Szydło podczas wizyty we Włoszech był niestosowny, innym bardzo się podoba. Jak na burzę w Internecie zareagowała sama Premier? W Dzień Dobry TVN dziennikarka Barbara Pasek powiedziała o innych kobietach w polityce noszących kolor żółty.
Yellow is the new orange? Filip Chajzer wybrał się na ulicę Bakalarską w Warszawie, by spytać modowych znawców z bazarku o najmodniejszy kolor tego sezonu, czyli kolor kanarkowy. Tam podobno wszystko, co żółte idzie teraz jak woda... A co o kostiumie Pani Premier Beaty Szydło sądzi znawca protokołu dyplomatycznego? Zobaczcie!
Rusza rządowy program "Mieszkanie Plus". Na czym ma polegać ten projekt, kto może wziąć w nim udział i kiedy możemy spodziewać się pierwszych mieszkań? Na wszystkie pytania odpowiedział, w Dzień Dobry TVN, Robert Stanilewicz z TVN 24 Biznes i Świat.
Premier Beata Szydło podpisała kilka dni temu rozporządzenie o płacy minimalnej. O ile zwiększy się domowy budżet rodzin z minimalnym dochodem? Czy będą to środki, które realnie podwyższą standard życia? Porozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN Pawłem Majtkowskim, ekonomistą i ekspertem do spraw konsumenckich.
Przez dziesiątki lat prawobrzeżna część Warszawy zyskiwała sławę, a właściwie niesławę dzięki miejscom, w których o każdej porze dnia można było za darmo dostać kuksańca. Ale Praga to nie tylko samo zło. Tam można zjeść pyszne przecieraczki z lornetą i zachwycić się klimatem tamtejszych kamienic. Chciał go również poczuć dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Podczas tej wycieczki nie miał jednak lekko, bo stosunek tamtejszych mieszkańców do obcych - zwłaszcza wyglądających, jak skrzyżowanie leminga i Beaty Szydło - jest nieco szorstki. Czy został czyimś sparing parterem? ;)
Do końca kwietnia tego roku policja odnotowała 240 przypadków nawoływania do nienawiści na tle rasowym i etnicznym. To o połowę więcej niż rok temu o tej samej porze. Tymczasem premier Beata Szydło zlikwidowała Radę ds. do spraw Przeciwdziałania Dyskryminacji Rasowej, Ksenofobii i związanej z nimi Nietolerancji. O wzroście agresji i braku reakcji władz rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z prof. Małgorzatą Fuszarą ze Stowarzyszenia Kongres Kobiet, była pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania.
Jak już wiadomo wszem i wobec dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer mógłby z powodzeniem podszywać się pod polską premier Beatę Szydło i prawdopodobnie nikt nie zorientowałby się, że On to nie Ona - nawet lider PiS Jarosław Kaczyński. Czy jest zadowolony z tego podobieństwa? A jak ze swoim podobieństwem czują się "lustrzane odbicia" Amy Winehouse, Nicole Kidman, Harrego Stylesa z boysbandu One Direction i Kuby Błaszczykowskiego?
Premier Beata Szydło, podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych, wzięła udział w mszy świętej. Okazało się, że nie miała przy sobie pieniędzy i nie mogła dać na tacę. Postanowiliśmy więc zapytać gościa Dzień Dobry TVN teologa i dyplomatę Michała Klingera, czy zbieranie na tacę, kiedy na mszę przyszły zaproszone osoby, jest właściwe i jak w takiej sytuacji powinny zachować się dyplomaci.
Tym razem przegląd prasy zrobił dla nas - w iście angielskim stylu - Szymon Hołownia. Skomentował m.in. teksty o: niebieskiej teczce premier Beaty Szydło i sytuacji w Syrii oraz wywiad z Kubą Sienkiewiczem.
Biuro Ochrony Rządu ogłosiło przetarg na nowe limuzyny. Wymagania są na wypasie: moc minimum 408 koni mechanicznych, napęd na cztery koła, odtwarzacz DVD i tuner TV, czterostrefowa klimatyzacja, lodówka oraz światła w technologii led lub laserowe. Skromny chłopak z ursynowskiego osiedla (Filip Chajzer) - zdaniem niektórych - uderzająco podobny do premier Szydło - postanowił zasiąść swoimi - bądź, co bądź - zacnymi pośladkami w aucie, które nie tylko spełnia takie warunki, ale ma również inne "preferencje rozkoszy", np.: pukanie w plecy i masowanie... lędźwi. A, gdyby okazało się, że takie limuzyny kłują w oczy ludność cywilną, to dziennikarz Dzień Dobry TVN znalazł i na to radę :)
Tym razem prasę przejrzał dla nas "nadredaktor" Roman Kurkiewicz. Wyłuskał z niej wiadomości o kosmosie, ateizmie na Białorusi i szkolnej przyjaźni premier Beaty Szydło. Zobaczcie, która z tych wiadomości bardzo go wzruszyła ;)
Julia Dziemiańczyk napisała list do Premier Beaty Szydło, w którym wyraziła swoje niezadowolenie dotyczące programu „Rodzina 500 plus”. Dziewczynka upomina się o zapomogę również dla pierwszego dziecka. Jakiego wyjaśnienia oczekuje od Pani Premier? Czy przyjmie zaproszenie od Beaty Szydło i przyjedzie spotkać się z nią w Warszawie? Rodzinę Dziemiańczyków odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.
Podobno 80% informacji o człowieku czerpiemy nie z tego, co mówi, ale z tego, jak się zachowuje. Czy rzeczywiście tak jest? Gościem Dzień Dobry TVN był ekspert w dziedzinie mowy ciała Allan Pease. Powiedział nam, dlaczego mężczyźni nie potrafią okłamywać kobiet stojąc z nimi twarzą w twarz, która z płci lepiej odczytuje mowę ciała i jak należy zachowywać się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Niektórzy będą zaskoczeni, kiedy usłyszą, co na temat mowy ciała nowej premier Beaty Szydło powiedział nasz gość.
Za nami debata premier Polski Ewy Kopacz z kandydatką na premiera z ramienia PiS Beatą Szydło. Jak wypadła rozmowa o Polsce? O ocenę debaty poprosiliśmy stylistkę Alicję Napiórkowską, eksperta ds. marketingu politycznego Zbigniewa Lazara i ekspertkę ds. komunikacji Anetę Awtoniuk. Zobaczcie, która z Pań - według gości Dzień Dobry TVN - była bardziej wystylizowana, a która machała rękami bez składu.
W poniedziałek do rozmowy staną kobiety, które aspirują do stanowiska premiera - Beata Szydło i Ewa Kopacz. Czy debata może zadecydować o wyniku wyboru? Jak wyglądają przygotowania do tego typu spotkań? Na co zwracamy wówczas największą uwagę? Czy wyrabiamy sobie zdanie na podstawie ogólnych wrażeń? Na ile ważne jest to, w co jest ubrana kandydatka? Prowadzący Dzień Dobry TVN zapytali o to Dr Janusza Siborę, historyka protokołu dyplomatycznego i prof. Ewa Marciniak, politolog.