Pacjentkom nie będzie potrzebna zgoda opiekuna prawnego.
Rozporządzenie resortu zdrowia weszło w życie 1 maja.
"Nie padły przekonujące argumenty".
Tabletka "dzień po" zaliczana jest do tzw. antykoncepcji awaryjnej. Wokół jej wpływu na organizm narosło bardzo wiele mitów. Jak działają tego rodzaju środki? Czy są bezpieczne?
Rząd zaproponuje zmianę ustawy w tej sprawie.
"Dla nas jest to wstyd".
Zofia Zborowska nie ukrywa, że jest przeciwna wprowadzonej w życie ustawie antyaborcyjnej. Swego czasu w mediach społecznościowych chętnie pokazywała ujęcia z marszów kobiet, w których uczestniczyła. Teraz przyszedł czas na kolejny krok. Aktorka na Instastory opublikowała poruszające historie kobiet, które mają za sobą trudne wizyty u ginekologa.
Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł chce, aby tabletki "dzień po" znowu były sprzedawane na receptę, bo - jak twierdzi - są ona nadużywane przez kobiety, głównie nastolatki. Tymczasem dane mówią zupełnie co innego - według nich tzw. antykoncepcja awaryjna nie jest popularna w Polsce, a po tabletki te sięgają głównie kobiety po 25. roku życia. O mitach i faktach związanych z pigułkami "dzień po" rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN seksuolog Moniką Staruch. Kiedy warto po nie sięgać?
W Polsce antykoncepcja jest tematem politycznym. Tabletka „dzień po” nadal budzi sporo kontrowersji. Dlaczego? Co Polki wiedzą o antykoncepcji? Jakie jest działanie pigułki? Czy faktycznie ma ona działanie wczesnoporonne? Gościem Dzień Dobry TVN był ginekolog i położnik Romuald Dębski.
Antykoncepcja awaryjna miała być ogólnie dostępna od połowy kwietnia. Teoretycznie, wedle ustawy, tabletki można już kupić bez recepty. Postanowiliśmy to sprawdzić. Jak nasza wysłanniczka została potraktowana przez farmaceutów? Czy udało się jej zakupić pigułkę "dzień po"?