O dodatkach i świadczeniach opowiedziała mecenas Eliza Kuna.
Do nowego programu świadczeniowego 500 plus można zapisywać się od lutego. Wkrótce zakończony zostanie termin przyjmowania wniosków i część osób może stracić pieniądze. Na co należy uważać? Do kiedy złożyć wniosek?
Od 1 lutego 2022 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie obsługiwał wszystkie wnioski o świadczenie wychowawcze 500+ na kolejny okres - od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r. Wnioski można składać wyłącznie przez Internet. Skąd taka zmiana? Co trzeba będzie zrobić, by otrzymać pieniądze na dziecko? W Dzień Dobry TVN opowiedział o tym ekonomista Paweł Majtkowski.
Świadczenie 500+ przysługuje opiekunom każdego dziecka do 18. roku życia. Co jednak w sytuacji, gdy rodzice są w separacji lub rozwiedzeni i sprawują opiekę naprzemienną nad dzieckiem? Sąd niedługo zajmie stanowisko w tej sprawie.
Szykują się potężne zmiany w programie Rodzina 500 plus. Jak zapowiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, już niebawem wnioski o świadczenie będzie można składać tylko przez Internet.
Niedawno media obiegła informacja o rzekomych zmianach dotyczących przyznawania 500+ w 2021 roku. Jaka jest prawda? Dziennikarz biznesowy Mateusz Walczak wyjaśnił całe zamieszanie i rozwikłał wszelkie wątpliwości. Opowiedział również o tym, ile wydamy na tegoroczne święta Bożego Narodzenia.
Projekt „Rodzina 500+” wzbudza wiele emocji. Ostatnio rozgorzała dyskusja na temat tego, czy rodzinom zamożnym również wypada pobierać zasiłek. Politycy PiS próbują ich do tego zniechęć, twierdząc że w ten sposób "się skompromitują". Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy matkę szóstki dzieci - Izabellę Łukomską-Pyżalską, prezes Warty Poznań, która chce wziąć pieniądze na swoje dzieci. Dlaczego chce skorzystać ze wsparcia państwa? Jakie widzi wady w projekcie „Rodzina 500+”? Czy ludzie zamożni powinni brać 500 zł na dziecko?
Ogromne kontrowersje wzbudziła ostatnio niefortunna wypowiedź pani Beaty Mazurek, rzecznika prasowego Klubu Parlamentarnego PiS : "Zachęcała ją będę (samotną matkę) do tego, żeby spróbowała ustabilizowała swoją sytuację rodzinną i mieć więcej dzieci tak, aby móc na to świadczenie (...) się załapać". O tym, czy w Polsce samotnych rodziców traktuje się po macoszemu, rozmawialiśmy z Renatą Dancewicz, aktorką i mamą Jerzego oraz z dr Elżbietą Karolczuk, socjologiem z Uniwersyta Södertörn. Czy kobiety płacą cenę za "rozmnażanie się ludzkości"?