Dziecko

Przedszkole prosi rodziców, by zakładali dzieciom ciepłe ubrania. "Nie możemy sobie pozwolić na ogrzewanie"

Dziecko

Reporter:
Nastazja Bloch
Źródło:
gazeta.pl
Przedszkolaki

Inflacja i podwyżki cen odczuwalne są na całym świecie. Drożeją nie tylko produkty w sklepach, ale także prąd. Z kryzysem tym postanowiło radzić sobie pewne przedszkole. Rodziców poproszono bowiem, by zakładali swoim pociechom dodatkowe warstwy ubrań. Dzięki temu placówka znacznie zaoszczędzi na ogrzewaniu.

Przedszkole oszczędza na ogrzewaniu

W czasach, gdy ceny diametralnie idą w górę, trzeba szukać oszczędności. Na nietypowy pomysł wpadła dyrektorka jednego z przedszkoli na terenie Wielkiej Brytanii. Kobieta zwróciła się do pracowników, a także do rodziców z nietypową prośbą. Zasugerowała bowiem, by zarówno dzieci, jak i opiekunowie ubierali się "na cebulkę".

Nie możemy sobie pozwolić na ogrzewanie przez cały dzień, bo to nas zrujnuje

Dyrektorka wyjaśniła, że po zakończeniu sezonu letniego placówka ogrzewana będzie przez 15 minut w ciągu godziny. Temperatura w salach przedszkolnych wynosić będzie 20 stopni Celsjusza.

- W ogóle nie mamy żadnego wsparcia ze strony rządu - skomentowała kobieta.

Inflacja w Polsce i na świecie

Choć rozwiązanie dyrektorki może wydawać się śmieszne, a wręcz niedopuszczalne, obecne ceny sprawiają, że ludzie chwytają za każde koło ratunkowe.

Jak się okazuje, w Wielkiej Brytanii panuje najwyższa inflacja od 40 lat. Co więcej, prognozy wynikające z raportu Bloomberga wykazują, że w październiku br. ceny energii wzrosną o 82 proc. Brytyjska Izba Handlowa w celu ratowania małych firm przed bankructwem zaapelowała do rządu o pomoc i przyznanie środków.

Ceny prądu w Polsce

Sytuacja dobrze nie wygląda także w naszym kraju. Ceny prądu jeszcze nigdy nie były tak wysokie. 

- Spodziewamy się, że jeśli rynek będzie się nadal tak kontraktował, to w kontekście płatności dla klienta wynikających z taryf rachunki w przyszłym roku mogą wzrosnąć co najmniej o kilkadziesiąt procent. […] Efektem tego rynku może być bezprecedensowy wzrost taryf. Taki, jakiego nie widzieliśmy do tej pory – ostrzegał Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Rafał Gawin

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Nastazja Bloch

Źródło: gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Emma Innocenti/GettyImages

Pozostałe wiadomości