Dziecko

Jak i co spakować dzieciom na wakacje? Poznajcie szczegółowe rady ekspertki

Dziecko

Zbliża się czas wakacji, a przez to kolonii i obozów. Choć można wysłać dzieci na upragniony odpoczynek, najpierw trzeba je spakować, co wcale nie jest łatwe. Co należy włożyć do walizki naszej pociechy, by niczego jej nie brakowało? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci.

Pakowanie dziecka na wakacje

Przygotowania do wakacji już trwają w najlepsze, jednak wielu rodzicom spędza sen z powiek kwestia pakowania swoich pociech. Z pomocą przyszła ekspertka ds. zabawek i akcesoriów dla najmłodszych, która na początek doradziła, by zapełniać walizkę w towarzystwie dziecka. Powinno ono najpierw pokazać, co chciałoby zabrać, a rodzic powinien rozpatrzyć te pomysły. Na co szczególnie należy zwrócić uwagę?

- Musimy zostawić trochę miejsca dzieciom, bo one z powrotem tego tak nie spakują i będą miały stres, że jakieś rzeczy się nie mieszczą. Zawsze jakiś worek dodatkowy jest super opcją. (...) Warto dać tyle par majtek, ile jest dni, tyle skarpetek, ile jest dni, bo dzieci nie będą prały. Ręcznik można dać w miniaturze. Świetnie się sprawdzą otulacze bambusowe. Ja daję także np. ubrania UV, żeby się nie kremować, tylko żeby dzieci mogły włożyć i nosić - doradzała w Dzień Dobry TVN Magdalena Kordaszewska.

Co dziecko powinno zabrać na obóz?

Ważne są kremy z filtrem - najlepiej wybrać produkty w sprayu lub aerozolu, aby kosmetyki nie wylały się w plecaku. Warto włożyć je do dodatkowej torebki strunowej bądź kosmetyczki. Starszym dzieciom można dać apteczkę i plastry łagodzące ukąszenia. Świetnym pomysłem są również żele do mycia ciała połączone z szamponem w jednym produkcie, ponieważ dziecko zabiera wówczas mniej kosmetyków. Trzeba zaopatrzyć pociechę także w nakrycie głowy oraz okulary (najlepiej na łańcuszku, ponieważ wtedy istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że się zgubią). O czym jeszcze należy pamiętać?

- Koniecznie trzeba podpisać walizkę, chyba że jest ona bardzo charakterystyczna , bo dzieci są tak zaaferowane, że potrafią nie poznać swojego bagażu - dodała Magdalena Kordaszewska.

A oto lista wszystkich niezbędnych rzeczy:

Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości