kolonie letnie

  kolonie letnie

  Dla niektórych to był pierwszy w życiu wyjazd na kolonie. Dzieci, które wróciły z letniego wyjazdu, poskarżyły się na warunki panujące w jednym z lubelskich ośrodków. Z ich relacji wynika, że w pokojach było brudno, a w łazienkach zauważyły insekty. - Trudno, żebyśmy zobaczyli 1200 miejsc, gdzie dzisiaj dzieci odpoczywają w naszym województwie. Mogę przeprosić za to – mówi Wojciech Cybulski, warmińsko-mazurski wicekurator oświaty. Sprawę przybliżyli reporterzy "Uwagi! TVN".

  Zbliża się czas wakacji, a przez to kolonii i obozów. Choć można wysłać dzieci na upragniony odpoczynek, najpierw trzeba je spakować, co wcale nie jest łatwe. Co należy włożyć do walizki naszej pociechy, by niczego jej nie brakowało? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci.

  Koniec roku szkolnego i początek wakacji już 25. czerwca 2021 r. Uczniowie i ich rodzice spragnieni są czasu, w którym wszyscy będą mogli odpocząć od trudów nauki zdalnej. Wielu rodziców wykupiło już kolonie i obozy, ale nadal jeszcze poszukiwane są atrakcyjne oferty wakacyjnych, tematycznych wyjazdów dla dzieci. Ile kosztują wakacje i kolonie w 2021 r.? Dokąd nie uda się pojechać? Jakie obowiązują zasady?

  Wakacje coraz bliżej. Dlatego wielu rodziców zaczęło już planować wyjazdy i zajęcia dla swoich pociech, a organizatorzy letniego wypoczynku przyznają, że zainteresowanie koloniami i obozami jest bardzo duże. Czy to dobre rozwiązanie po miesiącach zamknięcia w domach? Jak przygotować dziecko na podróż bez rodziców? Z tymi pytaniami w Dzień Dobry TVN zmierzyły się psycholog Aleksandra Piotrowska oraz Ewa Wojtan, blogerka i mama dwóch chłopców.

  Wakacje z koronawirusem. Zakażenie wykryto u czterech opiekunek i dwóch uczestniczek obozu artystycznego w Rabce Zdroju w Małopolsce. Sanepid szuka osób, które bawiły się na tamtejszym koncercie. Zarażona jest także osoba z kolonii w Poroninie.

  Ministerstwo Edukacji Narodowej podało do wiadomości wytyczne względem wszelkich wyjazdów kolonijnych i obozowych dla dzieci. Ma to zminimalizować ryzyko zarażenia się koronawirusem. O tym, na co muszą zwrócić uwagę organizatorzy takich wyjazdów porozmawialiśmy w naszym programie.

  Wakacje to czas odpoczynku od roku szkolnego. Wyjazd na kolonię to szansa na poznanie nowych miejsc oraz zyskanie przyjaciół. Niestety blisko 50% polskich dzieci nie wyjeżdża nigdzie na wakacje. Fundacja Muszkieterów organizuje kolonie dla dzieci z rodzin niezamożnych, a także dzieci przebywających w domach dziecka oraz rodzinach zastępczych. Gdzie w tym roku dzieciaki wyjadą na kolonię? Jakie atrakcje czekają na dzieci na takich wyjazdach? Jak można wspomóc Fundację? W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy Sylwię Gruchałę, ambasadorkę akcji "Wakacje z Muszkieterami" oraz Aldonę Antczak-Drews z Fundacji Muszkieterów.