Dziecko

Pierwszaki idą do szkoły. "Super było, extra!"

Dziecko

Autor:
Patrycja
Sibilska
Pierwszaki idą do szkoły
Pierwszaki idą do szkoły Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Rozpoczęcie roku szkolnego to dla uczniów i nauczycieli dzień pełen emocji, szczególnie kiedy szkoła jest nowa, a koleżanki i koledzy dawno niewidziani. Robert Stockinger wybrał się do Szkoły Podstawowej nr 403 w Warszawie, by porozmawiać o tym, co dzieci w szkole lubią najbardziej, a co zdecydowanie im się nie podoba.

Pierwszy dzień w szkole

Nowa szkoła na warszawskich Odolanach właśnie otworzyła swoje drzwi dla dzieci. 1 września rozbrzmiał pierwszy dzwonek, a szkolne korytarze wypełniły się gwarem podekscytowanych uczniów.

- Dzisiaj tutaj wszyscy są pierwszakami, bo to nie jest tylko pierwszy dzień roku szkolnego w tej placówce. To jest pierwszy dzień tej szkoły w ogóle - mówił reporter Dzień Dobry TVN sprzed budynku Szkoły Podstawowej nr 403 w Warszawie. Dziennikarz miał okazję zapytać pierwszych uczniów, co najbardziej lubią w szkole. - Się uczyć - wyznała z lekkim przejęciem Oliwia, uczennica nowej szkoły.

Blaski i cienie powrotu do szkoły

Robert Stockinger, buszując po korytarzach nowej placówki, postanowił dołączyć do klasy 2 B. Korzystając z niecodziennej sytuacji, wypytał dzieci o blaski i cienie powrotu do szkoły.

- Super było, extra! Nie podoba mi się to, że ta szkoła jest taka wielka. To jest jedyne, co mi się nie podoba, bo nie umiem znaleźć drogi do szatni - z rozbrajającą szczerością wyznał jeden z uczniów.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości