nowy rok szkolny

  nowy rok szkolny

  Wrzesień to zarówno dla dzieci jak i rodziców miesiąc, który nieodzownie kojarzy się z rozpoczęciem roku szkolnego. Dla jednych to powód do radości, dla drugich dodatkowy stres. O tym, jak poradziły sobie dzieci po wakacyjnej przerwie oraz jaki wspominają czasy szkolne, powiedzieli: Paulina i Michał Będźmirowscy, Magda Steczkowska i Piotr Królik.

  1 września po miesiącach nauki zdalnej uczniowie podążyli z tornistrami na rozpoczęcie roku szkolnego. Swoje pociechy posłali również znani rodzice, którzy o tym fakcie w żartobliwy sposób poinformowali w mediach społecznościowych. Z kolei część gwiazd powróciła wspomnieniami do czasów młodości i opublikowała w sieci archiwalne fotografie bawiące do łez.

  Wakacje zbliżają się do końca, uczniowie spędzają ostatnie wolne dni i korzystają z uroków lata, nie myśląc o nauce. Czy wraz z początkiem września wrócą do swoich ławek? Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenia, które określają sposób działania szkół w roku szkolnym 2021/2022 w sytuacji nadal trwającego na terenie Polski stanu epidemii. Jak będą wyglądać egzaminy ósmoklasisty i matury?

  Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które będę obowiązywały od 1 września 2021 roku. Wśród rekomendacji znalazło się: szczepienie dla pracowników szkół i uczniów w określonych grupach wiekowych, dezynfekcja, dystans, higiena, maseczki i wietrzenie sal.

  To już koniec wakacji. Właśnie - w cieniu pandemii - rozpoczął się nowy rok szkolny. Czy uczniowie i pracownicy placówek będą bezpieczni? Aby uchronić ich przed wzrostem zakażeń koronawirusem MEN zaproponowało trzy warianty nauczania. Jeszcze inny pomysł mają organizacje pozarządowe. Na czym on polega - wyjaśniał Wojtek Gawlik z Fundacji Edu-Klaster, jeden z pomysłodawców edukacji w szkolnych bańkach.

  Ponad połowa wakacji za nami, nieuchronnie zbliża się nowy rok szkolny. Uczniowie i rodzice zastanawiają się, jak będzie wyglądać nauka w czasie pandemii koronawirusa. Większość uczniów 1 września wróci do ławek i będzie odbywać lekcje w sposób tradycyjny. Minister edukacji, Dariusz Piontkowski podpisał projekty rozporządzeń, które pozwolą szkołom - w razie zagrożenia epidemicznego - na odpowiednie, dostosowane do sytuacji rozwiązania. Dyrektorzy będą mogli m.in. elastycznie wprowadzać model mieszany.

  Jak uprzyjemnić początek roku szkolnymi? Nowymi gadżetami! Anna Nowak-Ibisz w studiu Dzień Dobry TVN zaprezentowała najmodniejsze plecaki sezonu oraz oryginalne akcesoria. Co powiecie na spinacze i zakładki do książek z pomponami?

  Kochamy naszych facetów nad życie, ale ich zbyt duży brzuszek, czy bałaganiarstwo trochę nam przeszkadza. W poniedziałek zobaczycie pierwszy odcinek cyklu „Tuning faceta”! W programie również: Polacy nie boją się wirusa Eboli i w dalszym ciągu jeżdżą w rejony Afryki zagrożone epidemią. Czego należy się wystrzegać? Zajmiemy się też tematem darmowych podręczniki dla pierwszoklasistów. Czy nowy elementarz sprawdzi się w praktyce? Bądźcie z nami w poniedziałek od 8:00! Zapraszamy w imieniu Doroty Wellman i Marcina Prokopa!