Dziecko

Matka posadziła dwumiesięczną córkę na nocniku. W sieci zawrzało. "To znęcanie się nad dzieckiem"

Dziecko

Autor:
Nastazja
Bloch
Dziecko na nocniku

Każdy z rodziców znajduje swoją indywidualną metodę na wychowanie potomstwa. Jednak zachowanie tej matki oburzyło internautów. 26-letnia Alexis postanowiła bowiem jak najszybciej nauczyć córkę korzystania z toalety. Pierwsze próby poczyniła, gdy dziewczynka miała zaledwie 2 miesiące.

Matka szkoli 8 tygodniową córeczkę

"To znęcanie się nad dzieckiem" – piszą internauci, którzy w sieci trafili na profil młodej Alexis Abdelaziz. 26-letnia mama stwierdziła, że już od pierwszych tygodni, będzie uczyć córeczkę korzystania z "nocnika". Jak zaplanowała, tak zrobiła. Pierwsze kroki w kierunku samodzielności dziecka poczyniła już 8 tygodni po narodzinach, a filmikami podzieliła się na TikToku. Tam regularnie publikuje postępy córki i dokumentuje cały proces.

Co wpływa na rozwój dziecka?

Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha?
Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że córeczka jest jeszcze bardzo mała. Zazwyczaj naukę korzystania z nocnika czy toalety dzieci zaczynają dopiero w wieku około 2 lat. Alexis widzi jednak sens w swojej metodzie. Jak przyznaje, już wcześniej czytała o metodach wychowawczych i sama zdecydowała się korzystać z techniki zwanej komunikacją eliminacyjną. Co to takiego? To sposób, w którym dzieci sygnalizują swoje potrzeby za pomocą gestów czy dźwięków.

- Jeszcze zanim zaszłam w ciążę, widziałam przypadki rodziców, którzy stosowali wychowanie bezpieluszkowe. Zawsze chciałam tego spróbować. Przypomniałam sobie o tej technice kilka miesięcy po urodzeniu dziecka. Zaczęłam czytać na ten temat i to ma sens – podkreśliła Alexis Abdelaziz w rozmowie z amerykańskim Newsweekiem.

Niemowlak bez pieluszek - nauka korzystania z toalety

Zastanawia was sposób, w jaki mama szkoli córeczkę? Alexis Abdelaziz działa według ustalonego schematu. Cztery razy dziennie zabiera dziewczynkę do toalety - po przebudzeniu, po karmieniu przed wyjściem z domu i przed pójściem spać. Gdy ta czuje potrzebę skorzystania z łazienki, daje sygnał poprzez machnięcie ręką.

- Pytam ją, czy potrzebuje skorzystać z łazienki, a następnie ją tam zabieram – opisuje 26-latka.

Choć mama zapewnia, że jej metoda działa bez problemów, zachowanie Abdelaziz krytykują internauci. W mediach społecznościowych pojawiło się wile komentarzy, w których to inni rodzicem uznają takie metody za znęcanie. - To zmuszanie dziecka siłą, żeby szybciej dorosło - czytamy.

Mimo wszystko 26-latka nie zamierza zmieniać swojego toku myślenia i sposobu wychowania córki.

- Aya jest w ten sposób znacznie szczęśliwsza, niż gdyby musiała siedzieć w brudnej pieluszce – podkreśla matka.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: d3sign/GettyImages

Pozostałe wiadomości