Zaniepokoiła ją drobna zmiana w wyglądzie córki. W szpitalu usłyszała druzgocącą diagnozę

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
edziecko.pl, honey.nine.com.au
Dziecko w szpitalnym łóżku

Sophia miała zaledwie dziesięć miesięcy, gdy lekarze wykryli guza za jej lewym okiem. Diagnoza nowotworu nie byłaby możliwa, gdyby nie spostrzegawczość jej mamy. Kobieta zauważyła niewielką zmianę rysów twarzy pociechy i bezzwłocznie zgłosiła się po pomoc do pediatry. Był to zaledwie wstęp do długiej walki o życie dziewczynki.

Zaniepokoił ją wygląd córki. W szpitalu usłyszała druzgocącą diagnozę

Elizabeth McAuliffe doskonale pamięta dzień, w którym dostrzegła zmianę w wyglądzie córki. Młoda mama nie miała wątpliwości, że to oznaka problemów zdrowotnych. Nie spodziewała się jednak, że dokonane przez nią odkrycie uratuje dziewczynce życie.

Chore dzieci

Operacja serca w łonie matki
Operacja serca w łonie matkiDzień Dobry TVN
wideo 2/8

- Zauważyłam, że jej lewe oko zaczęło się wybrzuszać. Jej mała twarz wyglądała po prostu inaczej - przyznała kobieta w rozmowie z portalem honey.nine.com.au.

Wizyta u pediatry nie uspokoiła młodej mamy. Lekarz stwierdził zapalenie spojówek, ale wiedziona instynktem Elizabeth zdecydowała się zabrać pociechę na specjalistyczne badania do szpitala. Rezonans magnetyczny wykazał guza za lewym okiem dziewczynki.

U jej córki wykryto nowotwór. Guz zmiażdżył nerw wzrokowy

Guz w głowie dziesięciomiesięcznej Sophii był już w trzecim stadium. Lekarze dawali jej 70-80% szans na przeżycie. Po czterech rundach chemioterapii ambulatoryjnej dziewczynka była u kresu sił. W końcu trafiła na stół operacyjny. Zmiana została wycięta, ale okazało się, że uszkodziła nerw wzrokowy. Mała pacjentka wróciła do zdrowia, ale przestała widzieć na lewe oko.

Strach o życie córki skłonił Elizabeth McAuliffe do podjęcia ważnej decyzji. Kobieta zaangażowała się w działalność charytatywną fundacji Australian Cancer Research.

- To nie miłość rodziny ani siła dziecka pokonuje tę chorobę. To badania i nauka, które wymagają dużych funduszy - zapewniła młoda mama w rozmowie z dziennikarzami.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: edziecko.pl, honey.nine.com.au

Źródło zdjęcia głównego: photopeak/Getty Images/Instagram