Szymon Wydra w nowej roli. Młodzież nazywa go wujkiem. "To mnie inspiruje"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Szymon Wydra w nowej roli
Szymon Wydra w nowej roli
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej Muzyki
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Muzyka inspirowana naturą
Muzyka inspirowana naturą
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Szymon Wydra od lat związany jest z muzyką, jednak ogromną radość sprawia mu też praca z dziećmi i młodzieżą. Artysta w ramach studiów pedagogicznych odbywa praktyki w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Radomiu. Dlaczego postanowił się rozwijać w tym kierunku? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Szymon Wydra w nowej roli

Szymon Wydra jest znanym wokalistą, jednak poza występami na scenie, spełnia się w roli animatora w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Radomiu, w ramach studiów pedagogicznych. - Jesteśmy placówką typu socjalizacyjnego, przebywają u nas dzieci i młodzież mające trudności z kontrolą emocji, złości - tłumaczyła w Dzień Dobry TVN dyrektorka placówki Danuta Bień-Soból.

- Szymon prowadzi zajęcia typu terapeutycznego z elementami muzykoterapii - dodała.

Jak tłumaczył wokalista, praca z dziećmi daje mu ogromną satysfakcję. - To mnie inspiruje, daje dużo radości, wiem, że to ma sens. Ktoś podejdzie, poda mi rękę, podziękuje, że pomogłem, a dziecko znalazło tam jakąś swoją drogę. Od tego tu jesteśmy, by po prostu z nimi być - zaznaczył.

Artysta rozwija się też poza sceną

Poza sceną, muzyk prowadzi też program w radiu i studiuje pedagogikę. - Chodzę na studia w trybie zaocznym, ponieważ nie jestem w stanie być w dziesięciu tysiącach miejsc na raz. Nie da się ukryć patrząc na pesel, że jestem dość zaawansowanym wiekowo studentem, ale do odważnych świat należy - powiedział wokalista.

- Okazało się, że to jest właściwy człowiek na właściwym miejscu. Wydaje mi się, że Szymon znalazł drugą drogę - jedna to droga artystyczna, a druga to pedagoga, który jest w stanie tym dzieciom bardzo wiele dać, pomóc i ma wiele zrozumienia przede wszystkim - dodała dr Magdalena Grochulska, rektorka uczelni.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Reporter: Marta Wrońska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości