Maluje piękne portrety zwierząt. "Wyglądają jak żywe do tego stopnia, że chce się ich dotknąć"

Autor:
Izabela
Dorf
Reporter:
Dagmara Kowalczyk
Połączyła je miłość do zwierząt
Połączyła je miłość do zwierzątDzień Dobry TVN
wideo 2/34

Kamila Misiak zajmuje się sztuką zwaną pirografią, a dochód ze sprzedaży wypalanych w drewnie obrazów przekazuje na leczenie i rehabilitację dzikich zwierząt. Dlaczego właśnie na ten cel? O tym powiedziała reporterce Dzień Dobry TVN.

Sprzedając obrazy pomaga dzikim zwierzętom

Kamila Misiak jest artystką z Częstochowy, specjalistką w ręcznie zdobionych z zegarmistrzowską precyzją unikatów z drewna. - Na swoich obrazach najczęściej prezentuje zwierzęta, ponieważ bardzo je kocha. Zwierzęta wyglądają jak żywe do tego stopnia, że chce się ich dotknąć - powiedziała koleżanka artystki. 

Jakiś czas temu Kamila poznała Martę Węgrzyn, która prowadzi pod Opolem Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Avi". Obie połączyła miłość do przyrody.

- Na jednej z grup (w mediach społecznościowych - przyp. red.) wspierających zwierzęta, ratowana była samica jenota, przywieziona znad morza, która została znaleziona w bardzo ciężkim stanie i Marta była jedyną osobą, która zgodziła się przyjąć ją na leczenie. Ta sytuacja mnie wzruszyła i napisałam jej wtedy wiadomość, że jest takim człowiekiem, jakiego chciałabym mieć w swoim życiu - powiedziała artystka.

Miłość do przyrody

Kiedy Marta zajmowała się leczeniem sowy uszatki o imieniu Baltazar, Kamila postanowiła pomóc koleżance. Narysowała więc portret chorego ptaka, przekazała obraz na aukcję, a 400 zł jakie uzyskała z jego sprzedaży przekazała na rehabilitację zwierzaka. Na tym się jednak nie skończyło.

- Po tym, jak portret Baltazara wsparł finansowo działania Marty, stwierdziłam, że chcę to robić regularnie, ponieważ dzięki temu rozwijam się jako artysta mogąc tworzyć portrety różnych zwierząt - stwierdziła Kamila Misiak.

- Łączy nas wspólna pasja i wspólny cel, czyli sprawa warunków rehabilitacji dzikich zwierząt i przywrócenie im wolności - powiedziała Marta Węgrzyn.

Dodała także, że jest szansa, iż w przyszłości Kamila jeszcze mocniej zwiąże się z Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Avi" jako wolontariusz lub główny opiekun. - Myślę, że możemy sobie wiele dać i uważam, że jest to bardzo cenna przyjaźń - przyznała artystka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Izabela Dorf

Reporter: Dagmara Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN