Dom spokojnej starości dla psów. "Chcieliśmy im dać takie godne życie"

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Piotr Wojtasik
Najlepsza pora na domek dla psiego seniora
Najlepsza pora na domek dla psiego senioraDzień Dobry TVN
wideo 2/11

W Gminnym Schronisku dla Psów w Wielogłowach powstał dom spokojnej starości dla psich seniorów. O tym wyjątkowym miejscu opowiedziały wolontariuszki w rozmowie z Piotrem Wojtasikiem z Dzień Dobry TVN.

Dom spokojnej starości dla psów

Do schroniska w Wielogłowach trafiają psy, które można adoptować, ale również i takie, które są seniorami, więc mają już niewielką szansę, by znaleźć nowy dom. Ich los nie był obojętny wolontariuszom schroniska. To właśnie z ich inicjatywy powstał specjalny dom dla czworonożnych staruszków.

- Chcieliśmy im dać takie godne życie na starość - powiedziała Iwona Rzepka-Wróbel.

- Nasze schronisko spełnia wymogi, ale dla nas to było marzenie, aby coś takiego fajnego stworzyć dla psiaków, które prawdopodobnie do końca życia będą już u nas - dodała Beata, pracownica schroniska. - Powstał pomysł budowy domku. Założyliśmy zrzutkę na kwotę 10 tys. zł., ale te koszty były większe. Jedna z naszych wolontariuszek pochwaliła się w domu naszym pomysłem. Jej mąż powiedział, że przecież mają taki domek w ogrodzie. Więc dostaliśmy go bezpłatnie, a kwota, którą zebraliśmy, przeznaczyliśmy na przewiezienie tego domku, rozgrodzenie przestrzeni - wskazała.

Psi seniorzy mają nowy dom

W domu spokojnej starości psy mają świetne warunki. Szczególnie teraz, kiedy jest zimno na zewnątrz, zwierzaki mogą spędzać czas w ciepłym pomieszczeniu.

- Wiemy, że te zwierzęta bardzo często były przez całe lata na łańcuchach albo błąkały się. (...) Tutaj mają odpowiednie warunki do tego, żeby móc normalnie funkcjonować - przyznała wolontariuszka Iwona.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Piotr Wojtasik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN