bezdomne psy

  bezdomne psy

  W ostatnim odcinku "Mam Talent TVN" mogliśmy zobaczyć niesamowity pokaz psich sztuczek i akrobacji w wykonaniu "Dogs of Anarchy" czyli Aleksa Borysewicza oraz jego dwóch psów Kiry i Bregi. O swojej miłości do czworonogów, wspólnych treningach oraz o tym jak psy pomogły mu przetrwać trudny okres w życiu i pokonać nieśmiałość, opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN Annie Kalczyńskiej i Andrzejowi Sołtysikowi.

  "To nie są standardowe psy" powiedział o adoptowanych pupilach Rafał Królikowski. On, Jolanta Fraszyńska i Antoni Królikowski zostali ambasadorami akcji "Wielcy Małym" promującej MĄDRĄ adopcję bezdomnych psów. Ich zaangażowanie w inicjatywę nie jest przypadkowe - sami wzięli psa ze schroniska. Czy opieka nad psem po przejściach jest trudna? Co trzeba wiedzieć zanim zdecydujemy się na adopcję?

  Hieronim Włodarczyk wyjechał do Irlandii, by zarobić pieniądze, które miały pomóc jego rodzinie. Jak przyznał w Dzień Dobry TVN, "irlandzki sen doprowadził do mojego upadku". Zaczęły się problemy z alkoholem i nie tylko. Wtedy właśnie trafił do Posadówka - miejsca, w którym miał otrzymać pomoc. Okazało się jednak, że tam sytuacja wcale nie wygląda lepiej. Problemy mieli nie tylko podopieczni, ale także ich opiekunowie. Pan Hieronim postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Dziś jest kierownikiem domu w Posadówku i sołtysem wsi. Jego podopieczni nie tylko nie piją. Prowadzą również schronisko dla zwierząt. Posiadają także warsztat, w którym powstają kojce dla psów, stoły, ławki i krzesła. Na czym polega wyjątkowość tego miejsca? O tym w Dzień Dobry TVN Szymon Hołownia.

  Psom, które trafiły do schroniska niełatwo jest znaleźć ciepły, kochający dom. Jeszcze trudniej jest, gdy pies jest stary lub czarny. Jak mówi Anna Maj-Ziędalska ze Schroniska dla zwierząt w Korabiewicach: "Jak przyjeżdża do schroniska pies, który jest czarny, a od tego jeszcze jest duży, no to do razu myślę sobie, że nie będzie lekko." Czemu nie chcemy czarnych psów?

  Jutro w Dzień Dobry TVN spróbujemy znaleźć dom bezdomnym psiakom. Poznajcie Maga, Kavę, Skrętka i resztę, może właśnie wśród nich znajdzie się Wasz oddany przyjaciel? Oglądajcie Dzień Dobry TVN jutro od 8.00!