Trening z legendą siatkówki. "Jestem dla nich przykładem"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Trening siatkówki pod okiem mistrzyni
Trening siatkówki pod okiem mistrzyni
Inspirujące Kobiety Olga Legosz
Inspirujące Kobiety Olga Legosz
Dorota Wellman Inspirujące Kobiety - zapowiedź
Dorota Wellman Inspirujące Kobiety - zapowiedź
Angelika Wątor walczy szablą i jest żołnierzem
Angelika Wątor walczy szablą i jest żołnierzem
"Inspirujące kobiety": Elena Pawęta
"Inspirujące kobiety": Elena Pawęta
"INSPIRUJACE KOBIETY" z Katarzyną Fetter
"INSPIRUJACE KOBIETY" z Katarzyną Fetter
Studio Dzień Dobry TVN zamieniło się w sale treningową do siatkówki. Zawodniczki rozgrzewały się przed dzisiejszym meczem, a ich mentorką jest Małgorzata Glinka-Mogentale, była reprezentantka Polski w piłce siatkowej, a dzisiaj właścicielka szkoły przygotowującej do pojawienia się na boisku.

Trening siatkówki

Małgorzata Glinka-Mogentale jest ikoną siatkówki, a dzisiaj motywuje młodzież do aktywności fizycznej. Przyznała, że na ich zapał wpływa wiele czynników. - Ja jako osoba, która coś zdobyła w tym sporcie, jestem dla nich przykładem. Tak samo staram się zmotywować też innych sportowców, bo uważam, że nie ma lepszej motywacji niż poprzez osobę, która coś osiągnęła. Ja motywuję przeróżnymi projektami, które robimy w ciągu roku - tłumaczyła.

Do zdobywania kolejnych umiejętności uczniów siatkarki napędza także rywalizacja. Każdy z nich chce być najlepszy. W akademii pojawiają się dzieci od 9. do 13. roku życia. W całej Polsce z jej umiejętności korzysta dwa i pół tysiąca dzieci. - Mam bardzo dużą radość, że te dzieci chcą wyjść na ten trening - wyjaśniła.

Ciężka praca na treningach

Sukces w sporcie wiąże się z ciężką pracą, ale też umiejętnością bycia częścią zespołu. - Funkcjonować w zespole jest bardzo ciężko, bo trzeba zaakceptować różne rzeczy, które nam się nie podobają. Przede wszystkim na boisku nie można myśleć o sobie, tylko trzeba myśleć o innych. Jedna osoba nie wygra meczu. To jest bardzo długa praca i nie tylko na boisku, ale także poza, żeby była chemia w drużynie, żeby drużyna miała wspólny cel - zaznaczyła trenerka.

Trenować siatkówkę można w każdym wieku, zacząć można nawet od przedszkola. - Siatkówka jest grą techniczną, więc my nie możemy stawiać na to, że dziecko wejdzie i od razu zagrywa i odbija dobrze dołem, czy palcami, więc tutaj się zaczyna od koordynacji. Uważam, że koordynację trzeba jak najwcześniej budować - podkreśliła Glinka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości