Profilaktyka zdrowia

Andrzej Sołtysik wykonał bilans 50-latka. Czy jakieś wyniki badań były niepokojące?

Profilaktyka zdrowia

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Agnieszka Reczek-Bogacka
Bilans 50-latka
Bilans 50-latkaDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Wielu mężczyzn nie przejmuje się swoim zdrowiem i do lekarza idzie tylko w ostateczności. Podobne podejście ma Andrzej Sołtysik. Na szczęście prowadzący Dzień Dobry TVN postanowił się przełamać i wykonał wszystkie niezbędne badania profilaktyczne. Co z tego wyszło?

Bilans 50-latka. Jakie dania trzeba wykonać?

Andrzej Sołtysik ma 56 lat. Prowadzący Dzień Dobry TVN wyznał, że nie przebada za badaniami, ale mimo to zdecydował się sprawdzić swój stan zdrowia. W pierwszej kolejności dziennikarz spotkał się z chirurgiem i bariatrą prof. dr. hab. Tomaszem Rogulą, który przeprowadził z naszym redakcyjnym kolegą szczegółowy wywiad. Sprawdził jego masę ciała, a także osłuchał.

Następnie od prowadzącego Dzień Dobry TVN poprano krew i wysłano go na bieżnię kardiologiczną. Dziennikarz odwiedził także urologa. - Poddam się badaniu na raka prostaty, jest to rak, który ostatnio najczęściej atakuje mężczyzn w naszym kraju - powiedział Andrzej Sołtysik.

Warto dodać, że nasz redakcyjny kolega spotkał się także ortopedą, dermatologiem oraz został skierowany na badanie USG (m.in. jamy brzusznej, tarczycy).

Bilans 50-latka. Co wykazały badania?

Z kompletem badań Andrzej Sołtysik ponownie spotkał się prof. dr. hab. Tomaszem Rogulą, aby omówić wyniki. - Taki ogólny bilans zdrowotny pana, jako 50-latka nie wyszedł źle - powiedział lekarz. Choć badania serca nie pokazały większych problemów, to specjalista zalecił dziennikarzowi stosowanie zdrowej diety, częstszy ruch oraz rzucenie palenia.

Dodatkowo badanie USG tarczycy wykazało, że na gruczole pojawiła się niewielka zmiana. Czy jest się czego obawiać? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Agnieszka Reczek-Bogacka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości