Do mikołajek zostało już niewiele czasu. Tego dnia dzieci, ale i spora część dorosłych otrzymuje prezenty. \
"Gromadzą co roku rzesze turystów".
Tradycji bożonarodzeniowych w Polsce, jest wiele. Niektóre są znane tylko w pewnych regionach naszego kraju. Jednak kładzenie sianka pod obrusem, jest tradycją wspólną dla całego kraju. Jakie ma ono znaczenie i co symbolizuje? Skąd wziął się ten zwyczaj?
Wiele osób nie decyduje się na dekorowanie domu czy mieszkania na święta, a niektórzy robią to specjalnie dla dzieci. To właśnie najmłodsi najbardziej cieszą się ze śniegu, magii, Mikołaja i prezentów. Co jeszcze wywołuje uśmiech na ich twarzach? O swoich domowych tradycjach mówiły blogerki "Superstyler" oraz "Matka Gigantka".
Jakie mają pochodzenie tradycje wigilijne i zwyczaje bożonarodzeniowe? Wszyscy wiemy, że w Boże Narodzenie: nie może zabraknąć choinki, sianka pod obrusem i talerza dla nieznajomego wędrowca, kolację wigilijną rozpoczynamy od podzielenia się opłatkiem, a skończymy pasterką. Nie wszyscy jednak wiemy, skąd wzięły się te wszystkie zwyczaje i symbole. O ich pochodzenie zapytaliśmy ks. Sławomira Szczepaniaka. Gościa Dzień Dobry TVN uraczyliśmy niezłym bigosem ;)
Dzień świętego Patryka jest narodowym świętem Irlandii. Okazuje się, że jest też jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie, również w Polsce. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Ambasadora Irlandii w Polsce - Gerarda Keowna, który opowiedział nam, dlaczego to święto jest tak ważne dla Irlandczyków i jakie wiążą się z tym dniem zwyczaje.