Czy istnieje zależność między regularnym przyjmowaniem środków na zaparcia a demencją? Okazuje się, że tak. Najnowsze badania opublikowane w czasopiśmie "Neurology" sugerują, że prawdopodobieństwo wystąpienia chorób neurodegeneracyjnych u osób, które stosują tego rodzaju preparaty jest nawet o 50 proc. większe. Jak to możliwe?
Sposób i częstotliwość wypróżnień bardzo dużo mówią o naszym zdrowiu. Ile wizyt w toalecie to jeszcze "norma"? Co powinno nas zaniepokoić? Kiedy konsultacja z lekarzem jest konieczna? Na ten temat rozmawialiśmy z Michałem Matyjaszczykiem, lekarzem rodzinnym.
Siemię lniane dla psa to niezastąpiony element prawidłowej i zbilansowanej diety, który sprawdzi się zarówno w przypadku zdrowych, jak i schorowanych zwierzaków. To naturalny środek na biegunkę, zaparcia i problemy z sierścią. Sprawdź, jak przygotować siemię lniane dla psa, jak często je podawać i z czym najlepiej je łączyć.
Zwiększa uczucie sytości, wspomaga trawienie, obniża stężenie glukozy oraz ciśnienie tętnicze krwi. Często jest rekomendowany tym, którzy chcą schudnąć. Czym jest błonnik? Ile powinniśmy go jeść i dlaczego? Czy każdy powinien jeść błonnik? W jakich produktach go znajdziemy? I czy niedobór błonnika w diecie może przyczyniać się do otyłości? O błonniku rozmawialiśmy z dietetyk Justyną Markowską, gościem Dzień Dobry TVN.
Dr Piotr Gryglas odpowia w Dzień Dobry TVN na listy widzów. Tym razem radzi, co zrobić z uporczywymi zaparciami. Czy wystarczą leki przeczyszczające i herbatki ziołowe? Co jest przyczną leniwej pracy jelit? Czy przeziębienie częściej przenosi sie drogą kropelkową, czy przez dotyk? Zobaczcie eksperyment, który dr Piotr Gryglas przeprowadził w Dzień Dobry TVN. A jaką teorię na temat zarazków i wirusów ma Marcin Prokop?