O nietypowych, a czasem wręcz niebezpiecznych sytuacjach opowiedział dziennikarz Marcin Sawicki.
Choć z pozoru jest to dość niepozorne zjawisko, to jeśli zagości w naszej relacji na dłużej, szanse na jej uratowanie są bardzo niskie.
Detektyw wskazał zachowania, które powinny cię zaniepokoić.
Mimikra w świecie zwierząt i roślin pełni kilka funkcji. Przede wszystkim zwiąże się z innymi formami obrony przed naturalnymi wrogami. Co to jest mimikra, zależy jednak w dużej mierze od tego, o jakim jej typie mowa. Mimikra zwierząt najczęściej ma charakter obronny, w przypadku roślin pojawia się mimikra seksualna. Pojęciem z zupełnie innego porządku jest mimikra molekularna, która dotyczy podobieństwa genów bakterii i wirusów z genami gospodarza. Zjawisko mimikry u ludzi to z kolei termin wiążący się z pewnego typu zachowaniami psychicznymi jednostki.
O tym, dlaczego negatywne emocje mogą rzutować na relację między rodzeństwem w dorosłym życiu, dowiesz się w serwisie Dzień Dobry TVN.
Zanim wyjedziemy do obcego kraju, warto, abyśmy zapoznali się z opracowaniami na temat panujących w nim zwyczajów. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jakie zachowania są obraźliwe dla tubylców, a jakie nie. O gestach, które mogą nam narobić kłopotów mówił w Dzień Dobry TVN podróżnik i dziennikarz Michał Cessanis. W jakich krajach pokazywanie kciuka oznacza propozycję seksualną? Jak Grecy odbierają gest machania dłonią? Czego nie tolerują Chińczycy? W jakim kraju napiwki nie są przyjmowane?
Jakie zachowania seksualne powszechnie uznawane za dewiację są w rzeczywistości naturalne? A jakich zachowań specjaliści wciąż nie chcą wykreślić z podręczników seksuologii? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: seksuolog prof. Zbigniew Lew Starowicz, dziennikarka Paulina Młynarska oraz psycholog Katarzyna Miller. Czy lista zachowań dewiacyjnych się zmniejszy?