Bardzo przydatne, zminiaturyzowane urządzenie w formie plastra ułatwi zmierzenie temperatury dzieciom. Na czym polega jego działanie? Kiedy będzie można je kupić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział jego twórca Jakub Szczerba, student medycyny.
Joseph Herscher jest wynalazcą, którego kreatywne filmiki cieszą się dużą popularnością w internecie. Co jest w nich takiego wyjątkowego? Ile Joseph miał lat, kiedy zaprojektował swoją pierwszą maszynę? Skąd bierze pomysły na nowe wynalazki? Gdzie je konstruuje? Czy jakiś pomysł mu nie wyszedł? Z rozrywkowym wynalazcą rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.
Niewidomi muszą na co dzień borykać się z wieloma problemami. Postanowił im pomóc 22-latek z Podlasia Piotr Psyllos, który wynalazł Matię, czyli sztuczne oko. O tym i innych swoich wynalazkach powiedział w Dzień Dobry TVN. Mieliśmy również okazję je zobaczyć. Nad czym chce teraz pracować? Czy zgłaszają się do niego firmy zainteresowane kupnem jego wynalazków? Zobaczcie, o jaki wynalazek poprosił go Piotr Kraśko.
Pasją Jarosława Roli od zawsze były sporty zimowe oraz rowery. Gdy był nastolatkiem, poraził go prąd, w wyniku czego Jarosław stracił obie nogi. Miłość do rowerów okazała się silniejsza niż niepełnosprawność. Dwa lata po wypadku, Pan Jarosław zbudował rower napędzany rękoma. W taki sposób zdobył Śnieżkę, a ostatnio Kilimandżaro. Od kilku lat tworzy rowery dla osób niepełnosprawnych. Skąd taki pomysł? Gdzie szykał pomysłu na konstrukcję? Kto pomógł mu ją stworzyć. Z Jarosławem Rolą w studiu Dzień Dobry TVN porozmawiała Anna Maruszeczko.
Urządzenie do odwrotnego słuchania, nożyczki z poziomicą, filiżanka do herbaty z wiatraczkiem czy lornetka do wychwytywania odległych dźwięków to tylko niektóre z projektów młodego wynalazcy Dominica Wilcoxa. Jak zaczęła się jego przygoda z wynalazczością i skąd czerpie pomysły na kolejne wynalazki? Zobaczcie!
W Dzień Dobry TVN gościliśmy wynalazcę i propagatora polskiej technologii Marka Cieślę. Pokazał nam portfel, którego nie zgubimy. Z czego jest uszyty? Jak działa aplikacja, w którą wyposażony jest portfel? Kto zainspirował wynalazcę do stworzenia takiego gadżetu? Pan Marek wytłumaczył również, jak działa sterownik, na bazie którego można zbudować roboty.
Ma 10 lat, pochodzi z Torunia i być może jest najmłodszym konstruktorem w Polsce. Marek Rauchfleisz skonstruował miniaturowego łazika marsjańskiego, a to nie jest jego pierwszy wynalazek. Młody wynalazca na swoim koncie ma już kilka nagród. Marek do studia Dzień Dobry TVN przyszedł nie tylko z rodzicami, ale także z marsjańskim łazikiem. Czy planuje lecieć na Marsa? Kim chciałby zostać, kiedy dorośnie?
Nie miał pieniędzy, aby zdobyć licencję pilota, dlatego zajął się projektowaniem latających modeli. Nie dostał wizy do USA, gdzie chciał projektować dla Pentagonu, więc w domu skonstruował latające auto, którym zainteresował się Sylvester Stallone i wykorzystał go w filmie "Niezniszczalni 3". Czy niepowodzenia go motywują? Jak skontaktowali się z nim producenci filmu? Do czego służy jego model? Co jeszcze zaprojektował? Zapytaliśmy, goszczącego w Dzień Dobry TVN, wynalazcę Witolda Mielniczka.
Wspomagacz ręki, dzięki któremu zdobył medale na targach wynalazczości na cały świecie, zbudował w garażu z elementów, które można znaleźć w każdym domu m.in. części namiotu, drukarek czy nawet od stolika do kawy. Poznajcie młodego polskiego wynalazcę - Przemysława Wolnickiego!