W poniedziałek 20 czerwca ruszyła kampania WWF Polska "Zachwyć się OCh!". Organizacja, we współpracy z Natalią Przybysz, pragnie wzmacniać troskę o środowisko naturalne i upowszechniać wiedzę o znaczeniu bioróżnorodności dla przyrody i dla nas – ludzi. O co chodzi w tej akcji? Na czym polega? O tym opowiedzieli nam Natalia Przybysz, wokalistka oraz Rafał Jankowski, WWF Polska.
Spacer po lesie może nagle przerwać pojawienie się w dzikiego zwierzęcia. Sprawdź, jak się wtedy zachować.
Martyna Wojciechowska zaapelowała do fanów. Na Instagramie podzieliła się alarmującym raportem klimatycznym sporządzonym przez Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu. Jak się okazuje, niektórych skutków zmian nie będziemy mogli powstrzymać przez setki, a nawet tysiące lat.
Na polskim wybrzeżu od Świnoujścia do Piasków znaleziono 35 martwych fok. Jak podsumowują eksperci, to był czarny weekend dla tych zwierząt. Dlaczego martwe foki zostały zabrane z plaży dopiero po tygodniu?
Po raz czternasty rusza akcja Godzina dla Ziemi WWF. Tegoroczna edycja skupi się na Bałtyku i jego mieszkańcach, którzy umierają ze względu na zły stan środowiska naturalnego. Kampanię ratującą polskie Morze Bałtyckie postanowił wesprzeć Hubert Urbański. Nam prezenter telewizyjny wytłumaczył, jak bardzo poważny jest ten problem.
Zasoby ryb i owoców morza na świecie drastycznie maleją, dlatego ekolodzy zachęcają konsumentów do kupowania niezagrożonych gatunków. Jakie gatunki ryb są zagrożone? Jakie ryby i owoce morza wybierać, by pomóc przyrodzie? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki rozmawiał o tym z Pawłem Śledzińskim z WWF.
Tygrysy zabijane są z różnych powodów. Dla skóry, dla pazura, zęba, z chęci posiadania, a także kultywując tradycje autochtonów. Tygrys zagrożony jest wyginięciem. Głównym powodem możliwości ich wyginięcia jest tradycyjna medycyna azjatycka, w której wykorzystuje się części tygrysów. Oczywiście winni są też turyści, który ochoczo kupują artefakty wytwarzane z ciała tygrysa. Michał Piróg, ambasador WWF, oraz Karolina Tymorek, WWF Polska opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN o okrucieństwie, jakiego dopuszczają się ludzie wobec zwierząt.
Reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska gościła w zimowym ogrodzie Moniki i Roberta Gawlińskich. Z okazji 20-lecia istnienia zespołu Wilki oraz z okazji dwudziestolecia ich małżeństwa, przygotowują coś szczególnego.
Pascal Brodnicki razem z Anną Dereszowską w ramach projektu S.O.S dla świata odwiedzili Borneo. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Pascala oraz Karolinę Tymorek, koordynatorkę kampanii WWF „S.O.S dla świata”. Czy taki projekt może coś zmienić w świadomości ludzi? Jak postępować ekoLOGICZNIE?