WWF

  WWF

  Po raz czternasty rusza akcja Godzina dla Ziemi WWF. Tegoroczna edycja skupi się na Bałtyku i jego mieszkańcach, którzy umierają ze względu na zły stan środowiska naturalnego. Kampanię ratującą polskie Morze Bałtyckie postanowił wesprzeć Hubert Urbański. Nam prezenter telewizyjny wytłumaczył, jak bardzo poważny jest ten problem.

  Zasoby ryb i owoców morza na świecie drastycznie maleją, dlatego ekolodzy zachęcają konsumentów do kupowania niezagrożonych gatunków. Jakie gatunki ryb są zagrożone? Jakie ryby i owoce morza wybierać, by pomóc przyrodzie? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki rozmawiał o tym z Pawłem Śledzińskim z WWF.

  Tygrysy zabijane są z różnych powodów. Dla skóry, dla pazura, zęba, z chęci posiadania, a także kultywując tradycje autochtonów. Tygrys zagrożony jest wyginięciem. Głównym powodem możliwości ich wyginięcia jest tradycyjna medycyna azjatycka, w której wykorzystuje się części tygrysów. Oczywiście winni są też turyści, który ochoczo kupują artefakty wytwarzane z ciała tygrysa. Michał Piróg, ambasador WWF, oraz Karolina Tymorek, WWF Polska opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN o okrucieństwie, jakiego dopuszczają się ludzie wobec zwierząt.

  Reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska gościła w zimowym ogrodzie Moniki i Roberta Gawlińskich. Z okazji 20-lecia istnienia zespołu Wilki oraz z okazji dwudziestolecia ich małżeństwa, przygotowują coś szczególnego.

  Pascal Brodnicki razem z Anną Dereszowską w ramach projektu S.O.S dla świata odwiedzili Borneo. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Pascala oraz Karolinę Tymorek, koordynatorkę kampanii WWF „S.O.S dla świata”. Czy taki projekt może coś zmienić w świadomości ludzi? Jak postępować ekoLOGICZNIE?