Ula Chincz

  Ula Chincz

  Audrey Hepburn to ikona mody i światowego kina. Wzdychali do niej mężczyźni na całym świecie. A jaka była w domu? Nasza dziennikarka Ula Chincz zapytała o to syna aktorki Lucę Dotti. Całą ich rozmowę zobaczycie w niedzielę w Dzień Dobry TVN. Zapraszamy!

  Byliśmy z kamerą w Teatrze Polskim na próbach do spektaklu "Dożywocie" Aleksandra Fredry w reżyserii Filipa Bajona. Kiedy zaczęła się miłość reżysera do Fredry? Jak pracuje mu się w teatrze? Inaczej niż na planie filmowym? I czy aktorom spodobała się interpretacja Bajona sztuki "Dożywocie". Z Filipem Bajonem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  Gdyby zapytać Włochów o najbardziej im znanego Polaka, to jego nazwisko byłoby zapewne w czołówce. Był wieloletnim korespondentem włoskich mediów w Stanach Zjednoczonych i Moskwie. Relacjonował najważniejsze wydarzenia w XX wieku, a po karierze dziennikarskiej zajął się polityką. Na spotkanie z Jasiem Gawrońskim wybrała się do stolicy Włoch dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Opowiedział jej o swojej pracy dziennikarza, przygodzie z włoską polityką, współpracy z byłym premierem Włoch Silvio Berlusconim i spotkaniach z polskim papieżem Janem Pawłem II. Dlaczego używa imienia "Jaś", a nie "Jan"?

  Podczas porodu to położna jest osobą, która ma najbliższy kontakt z rodzącą i noworodkiem. Gości Dzień Dobry TVN: modelkę Ewę Pacułę, felietonistkę Agatę Passent i prezeskę Fundacji Rodzić po Ludzku Joannę Pietrusiewicz zapytaliśmy, jak zmieniały się standardy pracy położnych na przestrzeni lat i jakie oczekiwania mają względem nich pacjentki. Zobaczcie, do czego przyznała się prowadząca DDTVN Ula Chincz.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz spotkała się z włoskim politykiem, które nazwisko otwiera w Rzymie wszystkie drzwi. Cały wywiad z Jasiem Gawrońskim zobaczycie w sobotę w Dzień Dobry TVN!

  W niedzielę w "Dzień Dobry TVN" wielka kariera i niewielkie miasto. Ewa Chodakowska - czy miejsce urodzenia determinuje czyjeś życie? Następnie: ściga się z wiatrem. Jak Jędrzej Dobrowolski chce pobić rekord świata w zjeździe na tzw. "krechę". A Małgorzata Rozenek opowie o nowym projekcie. Będzie można też porozmawiać z nią na naszym czacie, na stronie www. Czy z chuliganki można zrobić damę? A na koniec: Jack Black w 1/8 Polak i jednocześnie międzynarodowa gwiazda filmowa. Bądźcie z nami w niedzielę od 8:30! Zapraszamy w imieniu Uli Chincz i Bartosza Węglarczyka.

  Czy Ula Chincz porzuciła Dzień Dobry TVN i przeprowadziła się do Włoch gdzie poprowadzi program "1 Mattina"? Zobaczcie jak sprawdziła się na planie, i jak "od środka" wygląda najbardziej popularny włoski program poranny! Jak prezentuje się śródziemnomorski odpowiednik naszego Bartka Jędrzejaka? Zobaczcie! :)

  Wydawałoby się, że przez przeszkody jeździeckie skaczą tylko konie. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz spotkała się z francuską grupą Horseman Team, która udowadnia, że nie jest to prawda. Ba, Francuzi skaczą przez przeszkody lepiej niż konie ;) Zobaczcie, jak im to wychodzi. Dowiecie się również, dlaczego lubią przyjeżdżać do Polski.

  Piotr Pietryga to zwolennik pracy w ciemni i klasycznej fotografii czarno-białej. Jedno z jego zdjęć zakwalifikowało się do finału konkursu dla zawodowych fotografów Hasselblad Masters 2016. Piotr zaprosił Ulę Chincz do swojej pracowni. Tam dziennikarka Dzień Dobry TVN mogła przyjrzeć się jego pracy. Zobaczcie, jak powstają zdjęcia Piotra.

  Dziś 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z Jurkiem Owsiakiem w sztabie głównym w Warszawie spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Ostatnio w kierunku Orkiestry padło wiele przykrych słów. Jak ustosunkowuje się do nich Jurek Owsiak? Jak wspomina te 24 lata akcji? Czy spodziewał się, że sztaby będą zbierać pieniądze nie tylko w Polsce, ale również w wielu miastach na świecie? Czy wiedzieliście, że pieniądze na WOŚP zbiera Londyn, Nowy Jork czy Waszyngton?

  Aktor musi niekiedy przejść sporą metamorfozę. Ula Chincz podpatrzyła, jak o sportową sylwetkę walczy Borys Szyc. Czy aktor lubi ćwiczyć? Czy trudno mu schudnąć lub wyrzeźbić ciało? Co pomaga mu dążyć do celu? W kim Borys ma największe oparcie w walce ze słabościami?

  Zdjęcia Pawła Pysza do kolorowych magazynów znane są na całym świecie. Największą popularnością cieszą się jednak na rynku azjatyckim. Dlaczego? Fotograf od kilkunastu lat mieszka i pracuje w Londynie. Tam spotkała się z nim dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Jak wygląda jego praca? Jak współpracę z Pawłem ocenia dyrektor artystyczna magazynu Vogue? I z której sesji Paweł jest najbardziej dumny?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz spotkała się z Borysem Szycem. Zapis tego spotkania zobaczycie w programie w najbliższą niedzielę. Bądźcie z nami!

  Coraz więcej Polaków przekonuje się, że każdy może uszyć dla siebie wymarzoną kreację. Dlatego kursy krawieckie przeżywają renesans oraz prawdziwe oblężenie krawców amatorów. Na jednym z takich warsztatów pojawiła się dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Czekało tam na nią pewne krawieckie zadanie. Zobaczcie, jak sobie z nim poradziła. Niestety w trakcie wykonywania tego zadania polała się krew. Czyja? :)

  Veronica Roth to autorka największego przeboju literatury młodzieżowej ostatnich lat - trylogii "Niezgodna". Ma dopiero 27 lat, a na koncie niesamowity sukces wydawniczy. Jej dwie powieści zostały zrealizowane w Hollywood z gwiazdorską obsadą. Trzecia część trylogii będzie miała swoją premierę w 2016 r. Przy okazji jej pobytu w Polsce spotkała się z nią dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Panie rozmawiały o pracy nad trylogią, sukcesie, spełnianiu oczekiwań fanów, celach i związkach pisarki z Polską.

  Wiktoria Bosc z domu Padlewska jest młodszą córką Beaty Tyszkiewicz. W dzieciństwie zagrała epizodyczną rolę w filmie Kingsajz, jednak postanowiła, że nie pójdzie w ślady swojej sławnej mamy. W Szwajcarii pracuje jako fotografka, wydaje książki kucharskie o polskiej kuchni i prowadzi bloga. Odwiedziła ją Ula Chincz. Wiktoria opowiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN o miłości swoich rodziców, synach, marzeniach i zdjęciach, które robi.

  Trener Bartek Sylwestrzak jest specjalistą od techniki uderzania piłką. To on opracował metodę "jeden na jeden" oraz swingu, czyli uderzenia piłki z rotacją. Piłkarze, którzy z nim współpracowali i współpracują należą do tych topowych na świecie. Trenera gościliśmy w Dzień Dobry TVN, aby zapytać o jego pracę. Ile bierze za sesję treningową? Czy - według niego - w historii polskiego futbolu był lub jest mistrz w rzutach wolnych?

  W rezydencji Ambasadora Francji dwóch wybitnych szefów kuchni: Francois Adamski i Michel Roth przyszykowało kolację na cztery ręce. Ostatnim przygotowaniom przyglądała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Zobaczcie, jakie pyszności kuchni francuskiej zaserwowali gościom i jak wygląda odprawa kelnerów. Ula miała też okazję skubnąć klika dań.

  Komiksy Grzegorza Rosińskiego przetłumaczono na ponad 40 języków. Rysownik i malarz pochodzi ze Stalowej Woli jednak na stałe mieszka w Szwajcarii. Odwiedziła go tam dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Dlaczego artysta nazywa swoją pracownię norą? Jaką techniką najchętniej tworzy swoje prace? Jakim jest partnerem dla swojej wybranki Krystyny Muller? I czy dobrze im się żyje na emigracji?

  W sklepach - zwłaszcza tuż przed Bożym Narodzeniem - ozdoby świąteczne są dość drogie. Dlatego poprosiliśmy blogerkę Kasię Ogórek, by w Dzień Dobry TVN pokazała, jak zrobić efektowne ozdoby z tanich "materiałów". Zobaczcie zatem, jak wykonać łańcuch żurawinowo-popcornowy, aromatyczne lampiony z pomarańczy, choinkę z piórek, szyszkę z pistacji i wiele, wiele innych. Fajna zabawa dla całej rodziny :) Kasi pomagały dwa nasze elfy: Ula Chincz i Bartek Jędrzejak. Nasz pogodynek udowodnił, że żaden materiał się nie zmarnuje ;)

  Anthea Turner podpowiada, jak udekorować stół bożonarodzeniowy. Jakie obowiązują trendy? Czy warto co roku kupować nowe ozdoby? Czy Perfekcyjna Pani Domu sama przygotowuje Święta? Z Anthea Turner rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Urszula Chincz.

  Kiedyś do stodoły chodziło się, by spać na sianie, a teraz w stodole można mieszkać. Przekonała się o tym dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Odwiedziła na Śląsku małżeństwo, które w starej stodole zrobiło swój nowoczesny i stylowy dom. Spotkała się też z właścicielką spichlerza, w którym znajduje się najdłuższa kuchnia w Polsce.

  Małgorzata i Radosław Leniarscy postanowili przyjąć pod swój dach uchodźców. W ich domu od trzech tygodni mieszka Selam ze swoim małym synkiem. Dlaczego małżeństwo podjęło tę decyzję i jakie mieli w związku z tym obawy? Z rodziną i Selam o jej planach na najbliższą przyszłość rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Urszula Chincz.

  W tym roku Freddie Mercury skończyłby 69 lat. Ula Chincz pojechała do Montreux, gdzie Freddie odnalazł spokój ducha. Choć początkowo miasto go nudziło, to później mówił o nim jako swoim miejscu na ziemi. Co lubił tam robić? Gdzie najchętniej się bawił i którą restaurację odwiedzał najczęściej? Dziennikarka Dzień Dobry TVN spotkała się z przyjaciółką i byłą współpracownicą artysty - Vicky Vocat. Jakim szefem był Freddie, a jaki był prywatnie?

  Psycholog, coach, ratownik górski i doświadczony skoczek spadochronowy Tomasz Kozłowski w grudniu zeszłego roku wzniósł się do stratosfery balonem i wykonał najwyższy skok spadochronowy w Europie. O swoich lękach i rekordowym skoku opowiedział dziennikarce Dzień Dobry TVN Uli Chincz. Zabrał ją również w podróż balonem, aby wykonać przy niej swój tysiąc dwusetny skok ze spadochronem.

  W piątek w Dzień Dobry TVN pod osłoną nieba i spadochronu - Ula Chincz i jej pierwszy skok ponad 200 km na godzinę. Następnie twarz w kolorach tęczy, świński ryj, pejsy i nabotoksowane usta - co tak naprawdę kryje się za kontrowersyjnym zdjęciem Jarosława Kuźniara? A na koniec nie mamy nic do ukrycia - badamy, czy jednorazowa przygoda seksualna może mieć działanie terapeutyczne. Jesteśmy z Wami jutro o 8.00!

  Wiele kobiet w ciąży uważa, że należy się oszczędzać i zalegać na kanapie, a nie stawiać na aktywny tryb życia. Innego zdania jest Anna Lewandowska. Dlaczego ćwiczenia są ważne dla kobiet w ciąży? Co powinna jeść przyszła mama? O to zapytała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Czy to prawda, że koledzy z reprezentacji Roberta Lewandowskiego chcą z nią współpracować? Gdzie z mężem spędzi Święta Bożego Narodzenia?

  Dawid Witko to mieszkający w Melbourne model polskiego pochodzenia. Pracuje na całym świecie dla najlepszych. W Australii jest gwiazdą. Dziennikarce Uli Chincz powiedział o swoich powrotach do Polski, początkach kariery i planach zawodowych. Czy chciałby pracować w Polsce? Gdzie zaprosiła go Ula? Gratulujemy Dawidowi znajomości języka polskiego.

  Gdy coś idzie nie po naszej myśli, mówimy o pechu lub o negatywnej energii. Czy za nasze niepowodzenia może odpowiadać np. złorzeczenie? Czy faktycznie można rzucić na kogoś zły urok lub klątwę? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Miłosz Brzeziński – trener biznesu oraz Aida Kosojan – Przybysz – wizjonerka.