"Nikt nie informował, że nagrania zostaną upublicznione"
KRRiT chce ukarać TVN za reportaż Piotra Świerczka "Siła kłamstwa"
O tym, jak wyglądała wtedy codzienność więzionych lub ukrywających się opozycjonistów, opowiedzieli w Dzień Dobry TVN Bożena Rybicka-Grzywaczewska oraz Antoni Pawlak.
Przypadek sprawił, w to właśnie w tej miejscowości znalazły swój nowy dom.
Dzisiaj obchodzimy 43. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.
Henryk Wujec był legendą Solidarności i dziś uznaje się go za jednego z założycieli niepodległej, wolnej Polski. O tym, jak żył w latach, kiedy prowadził działalność opozycyjną, opowiedzieli jego żona Ludwika, syn Paweł i współpracownik Jakub Wygnański.
Umeda był wielkim bohaterem walki o wolność Polski. Trafił do kraju w centralno-wschodniej Europie w wieku 13 lat, zachęcony przez ojca – buddyjskiego mnicha, który Polskę odwiedził w ramach misji poznawania kultury. Nakazał Yoshiho tutaj przyjechać i zamieszkać. Umeda tak zrobił – szybko pokochał nasz kraj, ponieważ bliska była mu idea wolności. Jak tę niezwykłą postać wspominają bliscy?
Stan wojenny był trudnym czasem dla bardzo wielu Polaków. Jak zapamiętali go goście Dzień Dobry TVN: kardiochirurg dr Grzegorz Religa i chirurg plastyk dr n. med. Janusz Sirek? Jak działała wtedy służba zdrowia?
Niedawno odbył się koncert ku pamięci Przemysława Gintrowskiego. Korzystając z tej okazji dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała braci Cugowskich, Kasię Kowalską, Macieja Miecznikowskiego, Ewę Błaszczyk i Olę Gintrowską o ich muzycznych idoli. Czy trudno im było zaaranżować po swojemu utwory barda Solidarności? Część z nich znała go osobiście. Jak zapisał się w ich pamięci?
Gość Dzień Dobry TVN reżyserka Jill Godmilow 31 lat temu nakręciła film "Daleko od Polski", który przedstawia historię powstania "Solidarności". Obraz nie był nagrywany w Polsce, tylko w Stanach Zjednoczonych. Dokument dopiero teraz miał swoją premierę w Polsce. Dlaczego? Czy to jedyny film, który reżyserka nakręciła w ten sposób? Jak zdobywała materiały do filmu?
Mustafa Dżemilew - lider Tatarów Krymskich, opozycjonista, polityk, przez wiele lat więziony w rosyjskich łagrach. Dnia 3 czerwca 2014 r. odebrał Nagrodę Solidarności im. Lecha Wałęsy. Dziennikarz Żenia Klimakin zapytał Dżemilewa, co oznaczy dla niego polska nagroda, na co zamierza przeznaczyć pieniądze otrzymane w jej ramach i o czym rozmawiał z Prezydentem USA Barackiem Obamą.
Czy łatwo jest kobiecie odnieść sukces? Czy kobiety wspierają się na płaszczyźnie biznesowej i pomagają sobie w drodze na szczyt, czy wręcz przeciwnie? O kobiecej solidarności rozmawialiśmy z Barbarą Piwnik, prof. Leną Kolarską-Bobińską i Edytą Poncyliusz.
Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska wybrała się na premierę filmu „Dzień kobiet”. Zapytała gwiazdy, co dla nich oznacza kobieca solidarność. A w studiu Dzień Dobry TVN Jolanta Pieńkowska rozmawiała z Katarzyną Kwiatkowską.
Polityk, działacz związkowy, elektryk, opozycjonista, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, Prezydent RP- Lech Wałęsa. To o nim powstaje film w reżyserii Andrzeja Wajdy. W postać legendarnego przywódcy Solidarności wcielił się Robert Więckiewicz, a słynną, włoską dziennikarkę Orianę Fallaci zagra Maria Rosaria Omaggio. Dziennikarz Bartek Węglarczyk był na planie nowej produkcji filmowej. Jakie rekwizyty Maria Rosaria Omaggio przywiozła z Włoch?