23-latka przez lata zmagała się z silnym bólem. Miała też problem z zakupem ubrań.
Skolioza to boczne skrzywienie kręgosłupa przy którym występuje także rotacja i zgarbienie. Powstaje, gdy dziecko najszybciej rośnie, zwykle między 6. a 24. miesiącem życia, następnie między 5. a 8. oraz 11. a 14. rokiem życia. Jak w porę zauważyć zmiany?
Plecy z widocznymi śladami po operacji pokazała księżniczka Eugenia. Wnuczka królowej Elżbiety podzieliła się tym zdjęciem na Instagramie. W ten sposób uczciła Międzynarodowy Dzień Świadomości Skoliozy.
Wszystko wskazuje na to, że dzięki innowacyjnej metodzie wrocławskich specjalistów, dzieci chore na skoliozę, unikną w przyszłości operacji. Na czym polega nowe leczenie? Według danych aż 90 proc. dzieci w Polsce ma wady postawy. Jak poradzić sobie z problemem na taką dużą skalę? I czym są implanty, które rosną wraz z dzieckiem? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy ortopedów: prof. Szymona Dragana i dr Wiktora Urbańskiego.
5 tysięcy dzieci w Polsce cierpi z powodu skoliozy. Na to skrzywienie kręgosłupa nie pomoże rehabilitacja - konieczna jest operacja. Do tej pory pacjentom groziły liczne powikłania. Derotator Pankowskiego to rewolucyjny przyrząd, który ma to zmienić. W Dzień Dobry TVN jego twórca, dr. hab. n. med. Rafał Pankowski, powiedział o leczeniu niebezpiecznego schorzenia.
Robert Garbaszewski jest ojcem dwójki dzieci. U jego córki stwierdzono skoliozę. Pan Robert chcąc wspomóc zajęcia korekcyjne córki poszukiwał krzesła idealnego. Nie udało mu się znaleźć takiego krzesła na polskim rynku. Postanowił zaprojektować krzesło idealne. We współpracy z fachowcami po dwóch latach pracy stworzył krzesło, którym zachwycają się specjaliści.