segregacja

  segregacja

  Ile odpadków "produkujecie" dziennie? Wyobrażacie sobie, żeby 4-osobowa rodzina w ciągu roku zebrała jedynie jeden, mały słoik śmieci? Poznajcie Beę Johnson, blogerkę i autorkę książki "Zero Waste Home" i jej sposób na życie bez śmieci. Co skłoniło ją do wejścia na drogę minimalizmu? Zobaczcie!

  Akcja "Friends of Glass" to duża europejska akcja. Wzięło w niej udział aż 13 państw. Polskę reprezentuje nasz prezenter pogody Bartek Jędrzejak. N czym polega jego rola? Co to znaczy, że został głosem butelki? :) I jaki akcja ma cel?

  Tłok, zamieszanie i zdenerwowani pacjenci. Tak w wielu szpitalach wyglądają szpitalne oddziały ratunkowe. Jak szpitale zdecydowały się temu zaradzić? Czym jest skala oceny segregacji? Jak mierzy się parametry krytyczne? I jakimi kolorami oznaczani są pacjenci? Zobaczcie nasz reportaż.

  Karton, szkło, plastik..., które opakowanie jest bardziej eko? Jak wygląda drugie życie kartonu? Filip Chajzer udał się w podróż tropem opakowania po soku! Co można zbudować z kartonu i dlaczego warto segregować odpady?

  Nie zapalają światła, kiedy za oknem jest jeszcze jasno. Nie leją wody bez liku. Segregują śmieci. Skręcają plastikowe butelki. Po prostu żyją ekologicznie. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: aktorka Aleksandra Radwańska oraz przedstawicielka marki Kropla Beskidu Alicja Jelec.