Które produkty powinno się podać maluchowi jako pierwsze?
"Czyli nie tylko u mnie tak to wygląda".
Jakie pokarmy będą służyć małym brzuszkom, a czego lepiej unikać?
Przyrządzając smakowite, a zarazem pełne wartości odżywczych potrawy, troszczymy się o zdrowie naszych pociech.
Urozmaicanie jadłospisu może być wspaniałą przygodą zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica.
W pierwszych miesiącach życia malucha mleko mamy lub mleko początkowe dostarcza mu wszystkich składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Jednak im pociecha staje się starsza, tym wzrasta jej zapotrzebowanie na witaminy oraz mikro i makroelementy.
Odkrywanie nowych smaków i zapachów jedzenia może być dla malucha wielką frajdą.
„Woda powinna stanowić główne źródło płynów w diecie dziecka. Wiemy jednak, że dzieci w Polsce piją jej za mało. Powinniśmy pomagać dzieciom wypracować odpowiednie nawyki żywieniowe, podając wodę do picia już od momentu rozszerzania diety o produkty inne niż mleko. Rodzice również powinni służyć przykładem. Ile wody dziennie powinny pić dzieci? Jak zachęcić kilkuletnie dziecko do picia wody? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Ewelinę Marszałek, nauczycielkę przedszkolną oraz Małgorzatę Strucińską, dietetyk, partnera programu "Mamo, tato, wolę wodę".”
Kiedy jest właściwy czas, by wsadzić dziecko do krzesełka do karmienia? W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to Małgorzatę Paleczny, fizjoterapeutę, która podpowiedziała również, czym się kierować wybierając odpowiednie krzesełko. Jak zdradziła, najważniejsze, by dziecko miało w krzesełku odpowiednio ułożoną miednicę. Co to znaczy?