Wiele osób przez lata tkwi w destrukcyjnych relacjach, nie zdając sobie sprawy z tego, że druga połówka je krzywdzi.
Wsparcia można szukać pod numerem: 116 123.
Jak będzie działać?
"To bardzo niebezpieczne dla osoby, która tego doświadcza".
Johnny Depp oskarżył o zniesławienie swoją byłą żonę Amber Heard. Na jaw wychodzą kolejne szczegóły burzliwej ich relacji.
Wiele kobiet doświadcza przemocy domowej. Co tydzień z jej powodu giną przynajmniej trzy Polki. Jednak - jak powiedział gość Dzień Dobry TVN prezeska Lubuskiego Stowarzyszenia na rzecz Kobiet BABA dr Anita Kucharska-Dziedzic - w Polsce obowiązuje paradygmat, zgodnie z którym rodziny działają bez zarzutów, a przemoc domowa jest marginalna. Z tego też powodu odebrano środki finansowe wielu ośrodkom pomagającym ofiarom przemocy. Gdzie zatem bite kobiety mogą szukać wsparcia? Jak działa w Polsce konwencja antyprzemocowa? Dlaczego wiele bitych kobiet nie odchodzi od swoich oprawców?
Przemoc w związku to nie tylko bicie i zastraszanie, to także m.in.: kontrolowanie, sprawdzanie telefonu, kont w internecie, zakaz utrzymywania kontaktu z byłymi partnerami oraz odciąganie od znajomych i rodziny. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że są ofiarami właśnie takiej przemocy lub jej sprawcami. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy psycholog Małgorzatę Ohme, mistrza świata w windsurfingu Wojtka Brzozowskiego i aktorkę Sylwię Juszczak, aby porozmawiać z nimi o tym, czego nie powinniśmy robić w związku.