W ramach Polskiej Misji Medycznej od lat niesie pomoc w najbardziej niebezpiecznych miejscach na świecie.
5 kontynentów, 30 krajów, ponad 1 000 000 osób, do których dotarła pomoc – to efekty 25 lat działalności organizacji.
Kraj opuściło 8,1 mln mieszkańców, a 18 milionów pozostających na miejscu potrzebuje pomocy humanitarnej.
- To prawdziwe dramaty, o których nie możemy zapominać - podkreśla Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej.
Tragiczne skutki rosyjskiej agresji nie ograniczają się wyłącznie do śmierci niewinnych cywilów i niszczenia infrastruktury. Szacuje się, że przez inwazję z zaburzeniami psychicznymi mierzyć się będą kolejne 4 mln Ukraińców.
Polska Misja Medyczna przekaże ukraińskim szpitalom 15 tysięcy dawek szczepionki przeciw tężcowi o wartości 35 tysięcy euro. Transport opuści nasz kraj jeszcze w tym tygodniu. - Nie pozwolimy, by lekarze musieli odsyłać pacjentów bez udzielenia pomocy - zapewnia Ewa Piekarska-Dymus, przedstawicielka stowarzyszenia.
Szacuje się, że dzieci, które w wyniku konfliktu w Syrii straciły kończyny jest ponad 260 tys. Pieniądze na protezy dla wielu z nich organizuje Polska Misja Medyczna. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy prezes PMM Ewę Piekarską i koordynatorkę pomocy dla Syrii Małgorzatę Olasińską-Chart, aby zapytać, ile kosztuje jedna proteza i jak można wspomóc misję. Czy Polacy chętnie angażują się w pomoc dla dzieci z Syrii?