Karmienie piersią to temat, który rozgrzewa rodziców do czerwoności. Ile osób, tyle teorii. Swoją historią w sieci podzieliła się także pewna zmartwiona mama. Kobieta zdradziła, że wciąż karmi swoją dziewięcioletnią córkę. I choć czuje, że nie robi nic złego, nie radzi sobie z krytyką otoczenia. Dla wielu osób, zachowanie matki uznawane jest bowiem za dziwactwo.
Grzegorz i Zbyszek to dwie osobne historie, które w przyjaźń połączyła rzadka choroba. Panowie bardzo szybko złapali wspólny kontakt, a obecnie zdobywają razem góry, udowadniając, że problemy zdrowotne nie są przeszkodą. Jak radzą sobie z żywieniem pozajelitowym?
"To nie jest tylko jedzenie".
Zwróciła w ten sposób uwagę na bardzo ważny problem.
Szczury to gryzonie wszystkożerne. Karma dla szczura powinna zawierać niezbędne składniki odżywcze, witaminy i błonnik. Prawidłowo dobrany pokarm dla szczura ma wpływ na jego wygląd, zdrowie i samopoczucie. Co lubią jeść szczury?
Mleko matki zawiera cenne składniki, wspierające prawidłowy rozwój fizyczny i emocjonalny dziecka. Okazuje się jednak, że piją je nie tylko noworodki. Na całym świecie kwitnie handel pokarmem pochodzącym z kobiecych piersi. Bohaterka programu "Moja sekretna praca" sprzedaje go nie tylko potrzebującym mamom, ale także kulturystom, pragnącym osiągać lepsze wyniki na siłowni.
Patyczak rogaty to popularny owad hodowlany, który zachwyca nietuzinkowym wyglądem i zdolnościami kamuflażu. Opieka nad patyczakami i odżywianie ich nie należą do skomplikowanych i problematycznych. Co jedzą patyczaki hodowane w warunkach domowych?
Chomiki to bardzo delikatne zwierzątka. Sposób ich karmienia w dużej mierze przekłada się na ich zdrowie i długość życia. Dlatego też warto wybierać najlepsze rodzaje karmy dla chomika. Dobrze też mieć świadomość, że wartościowym uzupełnieniem diety są warzywa i owoce.
Czy wiesz, że tauryna jest niezbędnym dla kota aminokwasem, który ma duży wpływ na jego zdrowie? Dowiedz się, jakie funkcje spełnia tauryna i jak dostarczyć kotu jej właściwą dawkę każdego dnia.
Koty uwielbiają ryby, ale czy są one dla nich bezpieczne? Okazuje się, że tak. Jeśli wybierzesz odpowiedni gatunek ryby dla swojego pupila, możesz nie tylko sprawić mu przyjemność, ale również zadbać o jego zdrowie, dostarczając mu niezbędnych witamin, minerałów oraz zdrowych tłuszczów omega-3 i omega-6. Sprawdź, jakie ryby podawać kotu.
O ciemnej stronie przemysłu spożywczego i o tym, co tak naprawd trafia na nasze talerze rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Philipem Lymbery, prezesem Compassion in World Farming – organizacji działającej na rzecz zakończenia przemysłowego chowu zwierząt. Lymbery jest też autorem książki "Farmagedon". Dlaczego postanowił zgłębić tajniki produkcji żywności? Skąd bierze się tanie mięso w supermarketach? Jaką mamy gwarancję, że gdy kupujemy droższe mięso zostało ono wyprodukowane w dobrych warunkach?
Kiedy jej dzieci zaczęły chorować postanowiła zmienić ich dietę. Rezultaty były zaskakujące. Jak uniknąć chemii w jedzeniu, by nie zbankrutować i nie spędzać całego wolnego czasu w kuchni? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Julita Bator, autorka książki o zdrowym żywieniu. Czy czytanie etykiet na produktach spożywczych wystarczy, by uniknąć zjedzenia całej tablicy Mendelejewa?
Zemsta faraona to po prostu dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Najczęściej jej powodem jest woda. W jaki sposób jej zapobiegać i jak leczyć, by cały urlop nie biegać do toalety? Niebezpieczeństwo czyha także u nas u progu... szwedzkiego stołu. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dietetyczkę Agnieszkę Piskałę.
Alergia na pyłki roślin, na jad owadów, na produkty spożywcze. W okresie wiosenno-letnim osoby uczulone przechodzą istne piekło. W studiu Dzień Dobry TVN dr Piotr Dąbrowiecki pełnił dyżur i odpowiadał na Wasze pytania zadawane na czacie.
Jak wygląda wprowadzanie glutenu do diety dziecka i kiedy można zacząć wprowadzać krowie mleko? Dietetyczka i psycholog kliniczny Agata Ziemnicka w roli eksperta!
Jak długo stosować dietę na własną rękę? Ile wyrzeczeń jest w stanie znieść organizm ludzki? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była dietetyczka Agata Białek. Podsumowała istniejące diety i określiła czas ich trwania. Jaki jest stosunek wagi ciała do czasu trwania diety?
Lato sprzyja zatruciom pokarmowym. Jak ustrzec się salmonelli i czego unikać? - Rezerwuarem salmonelli jest najczęściej drób i jajka - wyjaśnia w Dzień Dobry TVN doktor Piotr Gryglas. Uważaj na ciasta, majonez, kremy i tatara. Pamiętaj, że smażenie i gotowanie zabija pałeczki bakterii salmonelli. Co zrobić, gdy już dojdzie do zatrucia?
Aktorka Alicia Silverstone karmi swoje dziecko przeżuwanym przez siebie pokarmem. - Zawsze wydawało mi się, że z amerykańskimi aktorami jest coś nie w porządku i to potwierdza tę regułę - mówiła w programie Dzień Dobry TVN Dorota Wellman, komentując tzw. ptasią metodę karmienia dziecka. A co o tej metodzie myśli dr Paweł Grzesiowski? Czy przeżuwanie pokarmu za dziecko może dla niego szkodliwe?